08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kapanışı Yaşar yaptı
Bu yıl 47’ncisi düzenlenen Babaeski Tarım Festivali’nin kapanışı Yaşar konseri ile yapıldı. Belediye Başkanı Abdullah Hacı, festival süresince Babaeski’nin günlük nüfusunun 50 bin kişi olduğunu, günde 20 bin kişinin Babaeski’yi ziyaret ettiğini söyledi.
Kırklareli # 06 Ağustos 2019 Salı 07:47

Metin KARAKUŞ

Babaeski’de 3 gün süren 47.Tarım Festivali’nin finali, Yaşar’ın konseri ve havai fişek gösterileri ile yapıldı.

 

Gündüz Onat Festival Alanında kurulan dev platformda, Pazar akşamı saat: 21.00’deki final etkinlikleri ‘En İyi Balkan Sanatçısı’ ödüllü Cüneyt Şentürk’ün konseri ile başladı.

Rumeli Türkülerinden hazırladığı repertuarı ile seyircileri coşturan Cüneyt Şentürk, yaklaşık bir saat kaldığı sahnede izleyicilerden tam not aldı.

Cüneyt Şentürk’e, 47.Tarım Festivali anısına Kent Konseyi Başkanı Selim Tuna, gümüş plaket takdim etti.

Konsere eşi ile birlikte geldiğini belirten Cüneyt Şentürk, “Yakında bir erkek çocuğunun olacağını ve adını da “Mustafa Kemal” koyacağını söyledi.

Final gecesinde Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın Festival kapanış konuşması öncesi, havai fişek gösterileri gökyüzünü renklendirdi.

“GÜNDE 20 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ”

Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, yaptığı kapanış konuşmasında festival süresince Babaeski’nin günlük nüfusunun 50 bin kişi olduğunu, günde 20 bin kişinin Babaeski’yi ziyaret ettiğini söyledi.

Hacı konuşmasında; “3 gün boyunca eğlendik, günlük hayat kaygılarından uzaklaştık. Festival süresince Babaeski’nin günlük nüfusu her gün 50 bin kişi olmuştur. Günde 20 bin kişi Babaeski’yi ziyaret etmiştir. Bu festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, bu festivalin asıl sahibi Babaeski halkına sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum.  Bu akşam burada bir araya gelip eğleniyorsak Mustafa Kemal Atatürk sayesinde ve onun kurduğu Cumhuriyet sayesindedir. Cumhuriyetin bize verdiği özgürlükler sayesindedir. Kim nereye giderse gitsin Babaeski halkının gideceği tek bir yol vardır. O da Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur.” dedi.

Belediye Başkanı Hacı’nın konuşmasının ardından, yılın en iyi çıkış yapan erkek sanatçısı ödülünün sahibi Yaşar sahne aldı.

Yaşar, sahneye çıktığında coşkulu kalabalığı görünce, cep telefonunu çıkartarak, özçekim yaptı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Yaşar’a, 47.Tarım Festivali dolayısıyla gecenin anısına Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, tarafından gümüş plaket takdim edildi.

 


 

 

Bu haber 1176 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter