21 Eylül 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Görevden uzaklaştırılmıştı suskunluğunu bozdu! "Bu bana yapılmış bir tezgah"
CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun (YDK) aldığı kararla geçtiğimiz aylarda CHP Lüleburgaz İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden uzaklaştırılan Fuat Variş suskunluğunu bozdu. Variş, "Bu bana yapılmış bir tezgahtı. Şubat ayında yönetimi düşürmek için istifalar olmuştu. Yönetimin düşmesi için bir kişiye daha ihtiyaç vardı. Onda da beni seçtiler" dedi. 
Lüleburgaz # 06 Ağustos 2019 Salı 07:38

Tansu Edip GÖKBUDAK 

CHP YDK tarafından alınan kararla parti görevinden uzaklaştırılan ve uzun süredir sessizliğini koruyan CHP Lüleburgaz eski İlçe Başkan Yardımcısı Fuat Variş, suskunluğunu bozdu.

Variş, görevinden uzaklaştırılmasından yaşanan olaylara kadar pek çok konuda açıklama yaptı.

"SAVUNMAMI ALMADILAR"

Variş, CHP YDK tarafından alınan disiplin kararıyla görevden uzaklaştırılmasının kendisine yapılmış bir tezgah olduğunu öne sürerek, kendinden bu konu hakkında savunma alınmadığını söyledi.

Variş; "Şubat ayında zaten yönetimi düşürmek için istifalar gerçekleşmişti. Yönetimin düşmesi için bir kişiye daha ihtiyaç  vardı. Onda da beni seçtiler. Bu başkası da olabilirdi. Benden hiçbir şekilde savunma almadılar. Ben genel merkezden tebligat gelince ceza aldığımı gördüm" diye konuştu.  

"ZARAR GELMESİN DİYE KONUŞMADIM"

Variş, tebligatın eline Mayıs ayında ulaştığını ancak partideki görevinden alınacağının daha önceden bilindiğini söyleyerek, "Seçim dönemi olduğu için partiye zarar gelmemesi amacıyla konuşmadım" dedi. 

"VATANDAŞ FUAT OLARAK DEVAM EDECEĞİM"

Variş, görevden alınmasının ardından sokaklara döndüğünü söyleyerek, kendini ‘sokak devrimcisi’ olarak tanımladı.

Variş; "Ben sokak devrimcisiyim. O yüzden yine sokaklarda olacağım. Vatandaş Fuat olarak mücadeleme devam edeceğim. Parti üyeliğinden istifa etme gibi bir düşüncem yok. Ben CHP için mücadele etmeye devam edeceğim. Ben sadece yönetimin düşürülmesi için kullanılan bir hamle oldum. Benim yerime başkasını da seçeceklerdi" ifadelerini kullandı. 

"AMAÇLARI YÖNETİMİ ZAYIFLATMAK"

Variş, kendi hakkında İl Disiplin Kurulu’nun herhangi bir cezaya karar vermemesine rağmen konunun YDK'ya taşınmasının manidar olduğunu söyleyerek; "Evet bir disiplin süreci oldu. Bunun sonucunda İl Disiplin Kurulu herhangi bir cezaya ve kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Her ne hikmetse birileri bu konuyu genel merkezde Yüksek Disiplin Kurulu'na taşıyarak yönetimden düşürülmemi hedeflediler. Burada asıl sorun ilçemizdeki kirli siyasetin temsilcilerinin benim üzerimden görevdeki ilçe teşkilatına görev yaptırmamak, zayıflatmak, bunun sonucunda kendilerince seçimle gelemedikleri ilçe örgütüne bir şekilde gelmek" şeklinde konuştu. 

"KİŞİLERİN ETRAFINDA BİR YAPI VAR"

CHP Lüleburgaz'da parti içerisinde farklılıklar olduğunu kaydeden Variş, bu farklılıkların ideolojik olmadığını söyledi. Variş, "İlçemizde partimizde farklılıklar ideolojik değil. Kişilerin etrafında oluşan yapılar var. Bunlara yapı bile demek doğru değil. Kendi koltuk ve çıkarlarını ülke çıkarlarından üstün tutan insanlar siyasetçi değiller" dedi. 

"UMARIM ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM KAYBEDERLER"

Variş CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü’nde 2 yıl görev yaptığını ve görevi süresince üye sayısını 3 bin 500'lü rakamlardan 7 binlere çıkardığını söyleyerek; "Yaklaşık 2 yıldır görev yaptığımız ilçe teşkilatında her şeyi, parti hukuku neyi gerekli kılıyorsa onu yaptık. Partimizin programı, tüzüğü ve yönetmelikleri vardır. Bir de yüzyıllık gelenekleri var. CHP ilçemizde en güçlü partidir. Bu gücü kendi hırslarına, çıkarlarına kullanan, yalanlarla siyaset yapanlar umarım önümüzdeki dönemde kaybederler" dedi. 

“TORPİLİ HERKES GÖRDÜ”

Lüleburgaz Belediyesi'nde son zamanlarda yaşanan personel alımıyla ilgili "torpil" iddialarına da değinen Variş, "Partide gerçekten büyük sorunlar var. En basiti geçtiğimiz haftalarda yaşanan Lüleburgaz Belediyesi'nin personel alımı oldu. Personel alımında yaşanan torpili herkes gördü. Biz AK Parti'ye kızarken aynı şeyi CHP de yapıyor. Böyle bir şey olamaz" diye konuştu. 

“İŞTEN ATILANLARA SESSİZ KALDILAR”

Variş, CHP'de çalıştığı dönemde hak ve hukuktan yana olduğunu söyleyerek, CHP içindeki bazı kişilerin işten atılan cam işçilerinin yanında durmadığını söyledi. Variş, "İşten atılan cam işçileri için biz mücadele ederken CHP'nin içindeki kirli siyasetin temsilcileri işten atılacak 100 işçinin ismini veren sendika başkanının yanında durdu. Bunları unutmayacağız" dedi. 

 

Bu haber 7129 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter