08 Aralık 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Mevlit ‘zehir’ oldu!
Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey beldesinde mevlitte yedikleri tavuklu pilavdan zehirlendikleri şüphesiyle 70 kişi tedaviye alındı. Devlet hastanesinde tedavi gören vatandaşları ziyaret eden Lüleburgaz Kaymakamı Kaya; “Ciddi bir durumları yok. Genel tetkikleri yapıldı. Çok şükür bir problem görünmüyor ama toplu bir sıkıntı yaşanmış” dedi.
Lüleburgaz # 06 Ağustos 2019 Salı 07:33

Çınar TÜRKMEN

Ahmetbey’de bir mevlitte tavuklu pilav yedikten sonra rahatsızlanan 70 kişi Lüleburgaz’daki hastanelere koştu.

Beldede Pazar günü öğlen saatlerinde bir mevlitte dağıtılan tavuklu pilavdan yiyen, aralarında çocukların da bulunduğu 70 kişi, akşamüzeri saat 18:00 sıralarında bulantı ve kusma rahatsızlığı yaşadı.

Zehirlendikleri şüphesiyle kendi imkanlarıyla Lüleburgaz Devlet Hastanesi ve özel hastanelerin acil servislerine koşan 70 kişi tedaviye alındı.

KAYMAKAM BİLGİ ALDI

Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nin acil servisinde yoğunluğa neden olay nedeniyle Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sami Saçkan ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abuzer Sağdıç da Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne gelerek tedavi gören vatandaşları ziyaret edip, doktorlardan bilgi aldı.

Hastane çıkışında bir açıklama yapan Kaymakam Kaya; "70 civarında hastamız var, özel hastanelere giden 9 hastamız var. Genel durumları iyi. Ciddi bir durumları yok. Genel tetkikleri yapıldı. Çok şükür bir problem görünmüyor ama toplu bir sıkıntı yaşanmış. Yemek numuneleri Tarım Müdürlüğü’ne teslim edildi" dedi.

Tedavileri tamamlanan vatandaşlar ilerleyen saatlerde hastaneden taburcu edilirken, bazı vatandaşların hastane çıkışında da kustuğu görüldü.

Bu haber 5134 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter