14 Aralık 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Belediyeden halka fasulye!
Ergene Belediyesi tarafından hayata geçirilen tarım arazileri projesi kapsamında fasulye tarlasında gübreleme ve sulama çalışmaları devam ediyor.
Tekirdağ # 05 Ağustos 2019 Pazartesi 06:17

Fasulye tarlasında gübreleme işlemlerinin yanı sıra, düzenli ve dengeli sulamaya ihtiyaç duyulan fasulye tarlası Ergene Belediyesi ekipleri tarafından otomatik sulama sistemi aracılığıyla periyodik olarak sulaması yapılıyor.

Velimeşe Mahallesi’nde bulunan Ergene Belediyesi tarım arazilerini en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Lavanta tarlası ile başladığımız tarım arazileri projemize fasulye tarlasını da ekledik. Fasulye tarlamızda gübreleme ve sulama çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Önümüzde ki haftalarda tarım arazilerimize değişik türde sebzeler ekip yetiştirdiğimiz gıdaları halkımızla paylaşacağız” dedi.

Besin değerleri bakımından A, C, D, B6, B12, E, K vitaminleri bakır, magnezyum, demir, fosfot, selenyum, çinko mineralleri ile potasyum ve sodyum bileşenlerine sahip olan fasulye, besin değerleri açısından daha yüksek olduğu için uzmanlar tarafından sık sık tüketilmesi öneriliyor.

 

Bu haber 393 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter