13 Aralık 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
TRAKYAKA başarılı projeleri açıkladı!
Trakya Kalkınma Ajansı,  2019 yılı proje teklif çağrısı kapsamında başarılı bulunan asil projeler listesini açıkladı. Trakya’da başarılı bulunan 42 proje 15 milyon TL’lik kaynağı kullanacak.
Edirne # 03 Ağustos 2019 Cumartesi 05:15

Haber Merkezi

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 7 Mart-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında proje başvurusu kabul edilen 2019 Yılı Mali Destek Programlarının sonuçları açıklandı.

Üç program kapsamında başarılı bulunan 42 proje 15 milyon TL’lik kaynağı kullanacak.

Ajans Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada Turizmin Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 22 proje, Süt Ürünleri Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 1 proje, İmalat Sanayinde Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında ise 19 proje desteklenmeye uygun bulundu.

KIRKLARELİ’DEN KABUL EDİLEN PROJELER

Bu projeler arasında Kırklareli’den Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘Babaeski İMKB Gelişiyor, TR21 Değişiyor’ projesi, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ‘Aşağıpınar Örenyeri Ziyaretçi Karşılama Merkezi Uygulama Projesi’, Vize Belediyesi’nin İnce Koru Mesire ve Kamp Alanı Düzenlemesi projesi, Alpullu Belediyesi’nin Alpullu Yeni Turizm Konuları Deneyimliyor projesi, Demirköy Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Sürdürülebilir Turizm Varış Noktası Avcılar Köyü projesi, Kofçaz Belediye Başkanlığı’nın Kofçaz El Emeği Kültür ve Sanat Meydanı projesi, İğneada Belediye Başkanlığı’nın "İğneada Hanımeli Kültür Ve Sanat Meydanı" projesi, Pınarhisar Belediye Başkanlığı’nın Pınarhisar Doğa Bisiklet-Yürüyüş Yolu- Kültür ve Sanat Meydanı projesi yer aldı.

“OKULLARIN İLGİSİ MEMNUN ETTİ”

Sonuçlar hakkında bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel sekreteri Mahmut Şahin; “Ajansın sağladığı bu hibeler ile birlikte yararlanıcıların projeler kapsamında harcadıkları eş finansman rakamları ile bölgede 140 milyon TL’nin üzerinde bir kaynak hayata geçirilmiş oldu. Bu mali kaynaklar somut elde edilen çıktılar olarak gözükse de bu süreçte elde edilen en önemli unsur kurum ve kuruluşlarda proje kültürünün geliştirilmesidir. Ajansımız bu yıl daha tematik başlıklarda destek programlarını açıkladı. Ülkemizde mesleki eğitimin geldiği noktada ciddi uygulama eksikleri var,  açtığımız programla mesleki eğitim alan ara elemanın sektör deneyimine ve gerçeklerine uygun bir şekilde yetişmesini sağlamak azmindeyiz. Bu program kapsamında eğitim kurumlarımızın makine, ekipman eksiklerinin giderilmesine destek olacağız. Okullarımızın ilgisi biz oldukça mutlu etti” dedi.

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ PROJELERİNE İLGİ YOK!

Şahin şöyle devam etti; “Yine Trakya’nın en güçlü olduğu sektörlerden süt ve süt ürünlerinde birlik ve kooperatiflerimizi destekleyeceğiz. Bölgemizdeki işletme büyüklükleri istenilen düzeyde değildir. Dolayısıyla alt yapıyı sektörün gerçeklerine uygun olarak yenilemek ve yatırım yapmak için kooperatif veya birlik olarak hareket etmek gerekiyor. Bu program ile de birlik ve kooperatiflerimizin kurumsal kapasitelerini artırmak ve pazarlama kapasitelerini artırmak temel amacımızdı. Bu programa arzuladığımız sayıda başvuru olmadı ne yazık ki, bu nedenle artan bir miktar bütçeyi diğer programlara aktardık”

 

Bu haber 612 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter