21 Kasım 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘2. El’ sertifikaları verildi
Kırklareli # 11 Temmuz 2019 Perşembe 07:12

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) işbirliğinde 23-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Sınavı’nın 3’ncüsüne katılan 28 kişiden 9’u sertifika almaya hak kazandı.

Sertifika almaya hak kazanan kursiyerler için Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Toplantı Salonu’nda sertifika töreni düzenlendi.

Törende konuşan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) işbirliğinde bugüne kadar düzenlediğimiz 3 Sınava toplamda 52 kişi girerken, 35 kişi Sertifika almaya hak kazandı. Bugün burada 23-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen “2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu” Sınavı’nın 3’ncüsüne katılan 28 kişiden sınavı başarı ile tamamlayarak Sertifika almaya hak kazanan 9 kişi için tören düzenledik” dedi.

Kırklareli Merkez ilçe ile diğer ilçelerde faaliyetlerini sürdüren ve 2. El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti ile iştigal eden firma sahipleri ve personeline yönelik olarak yapılan sınavda adaylara; “Motorlu Kara Taşıtı Satın Alma İşlemleri”, “Satın Alınan Araçları Satışa Hazırlama” ve “Satış İşlemleri” konularında Uygulamalı Sınavlar gerçekleştirildi.

Sınavda başarılı olanlara sertifikaları; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Bıyıklı tarafından verildi.

 

 

Bu haber 183 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter