09 Temmuz 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Alman devine Kırklareli’den çağrı!
Volkswagen’e Almanca seslendi…
Kırklareli # 01 Temmuz 2019 Pazartesi 07:41

“Komm zu Kirklareli”*

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, Almanca bir mektup yayınlayarak Türkiye’de yatırım kararı aldığı iddia edilen Alman otomotiv firması Volkswagen’e Kırklareli’de yatırım yapması için çağrıda bulundu. Ilık, 1.3 milyar Euro’luk yatırımı Kırklareli’ye kazandırmak için tüm Kırklareli halkını seferberliğe çağırdı.

Haber Merkezi

Alman otomotiv devi Volkswagen’in Türkiye’de yatırım yapma kararı aldığı iddiası Kırklareli’de de karşılık buldu.

Yaklaşık 2 milyar Euro’luk yatırım için Türkiye’yi seçen firmanın, bu yatırımı hangi ilde yapacağı merak konusu olurken, iller arasında da yarış başladı.

Bu yatırım için adı geçen iller Manisa, Balıkesir, Kocaeli, Sakarya ve İzmir olurken, Kırklareli’den de firmaya sürpriz bir çağrı geldi.

Firmanın bu yatırımı Bulgaristan yerine Türkiye’de yapacak olması, Kırklareli’deki sanayi ve iş dünyasını da heyecanlandırdı.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, Almanca ve Türkçe bir mektup kaleme alarak odanın sosyal medya hesabından paylaştı.

“BU DURUMA ÇOK MUTLU OLDUK”

Ilık mektubunda; “Türkiye’de yatırım yapmak için araştırma içinde olduğunuzu öğrendik ve bu duruma çok mutlu olduk. Kırklareli’nin yatırımınız için uygun bir il olacağını düşünüyoruz. Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Kırklareli konumu itibari ile önemli avantajlara sahip bir il. Bulgaristan ile olan sınır ilişkisi diğer Avrupa ülkelerine ulaşımı kolaylaştırırken, İstanbul ve Tekirdağ Asya Port limanından tüm dünyaya erişmek mümkün. Yatırımcıların ihtiyaç duyabileceği her türlü altyapı tesisine sahip olan Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi, büyük yatırımlar için uygun alanları barındırmakta. Kentin eğitim ve kültür seviyesi gelişmiş insan kaynağı yatırımcılar için ayrı bir şans” ifadelerini kullandı.

“HER KOLAYLIĞI SAĞLAYABİLİRİZ”

Ilık şöyle devam etti; “Bulgaristan’a açılan sınır kapılarına 1 saat, Tekirdağ Asya Port Limanı 2 saat ve Yunanistan sınırına 3 saatlik ulaşım süreleri lojistik açıdan kolaylık sağlıyor. Mevcut otoban ve gelişmiş yollara ek olarak ilimize kadar ulaşacak Kuzey Marmara Otoyolu Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’a ulaşım süresini 1,5 saate düşürecek. Yine yakın zamanda tamamlanacak olan Hızlı Tren projesi İstanbul ile civar kentlerden toplu taşımayı kolaylaştıracak. Eğer Kırklareli’ne yatırım yapmayı düşünürseniz yatırımınızı kolaylaştırmak için gerekli her kolaylığı sağlayabiliriz. Yatırımınızın ilimizde gerçekleşmesi dileğiyle”

“BU YATIRIM KIRKLARELİ’Yİ UÇURACAKTIR”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, yaptığı açıklamada ise 1.3 milyar Euro’luk yatırımı Kırklareli’ye kazandırmak için tüm Kırklareli halkını Yatırım Seferberliği’ne çağırdı.

Yapılacak yatırımın Kırklareli ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacağını vurgulayan KTSO Başkanı Soner Ilık, bu sebeple tüm Kırklareli halkının bu çağrıya kulak vermesi gerektiğini belirterek şunları kaydetti: “Ulusal basına yansıyan haberlere göre Alman Otomotiv devi Volkswagen Türkiye’ye 1.3 milyar Euro’luk yatırım yapmak istediğini açıkladı. Bu yatırım pek çok kişiye iş imkanı sağlamanın yanı sıra ilgili yan sanayi yatırımlarının gelmesine de katkı sağlayacak. Dolayısıyla kentimizin ekonomik gelişimine ciddi oranda katkı sağlayacak.  Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak, kısa bir mektup yazarak yatırımlarını Kırklareli’ne yapmaya davet ettik. Firma yetkilerini etkileyebilmek ve böylesine büyük bir kararın ilimiz lehine verilmesi için sosyal medyadan yapacağınız gönderilerinizle desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA!
Ilık, sosyal medyada da gönderilerin firma merkezine ulaşabilmesi için twitter ve instagramda @vwgroup etiketini kullanarak vatandaşları çağrı yapmaya çağırdı.

Ilık; “Kampanya süresine kaç gönderi yapıldığını takip edebilmek adına da #vwinvestinkirklareli etiketini kullanmanız gerekiyor. İlimizin ismini sürekli ön planda tutabilmek için ayrıca #kirklareli yazabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyalarımızda yer alan görselleri de paylaşmanızı rica ediyoruz.  İşinizi kolaylaştırabilmek için bir Türkçe metin de hazırladık. Eğer Türkçe mesaj iletmek isterseniz Almanlar için bunu tercüme ettirmek çok zor olmayacaktır. Haydi Kırklareli Volkswagen’in yatırımını ilimize hep birlikte kazandıralım” ifadelerini kullandı.

*Kırklareli’ye gel

 

 

Bu haber 2239 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter