23 Kasım 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP’ye göre ‘İstanbul’daki Trakyalılar tamam’
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Bülent Metin, yaklaşık 2 haftadır aralıklarla gittikleri İstanbul'da Trakyalıların yoğun olarak bulunduğu Bayrampaşa'daki seçim çalışmalarıyla ile ilgili gözlemlerini paylaştı. Metin; "CHP'ye gönül vermiş bütün insanlar sahaya inmiş. Hemşehri derneklerimize ve hemşehrilerimize de bakınca Trakyalılar kararını vermiş. 23 Haziran seçimleri için Trakya tamam diyebiliriz" dedi. 
Lüleburgaz # 21 Haziran 2019 Cuma 07:54

Tansu Edip GÖKBUDAK

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Metin, CHP Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, CHP'li milletvekilleri ve çok sayıda CHP'li yaklaşık 2 haftadır seçim çalışmaları kapsamında İstanbul'a kamp kurdu.

İstanbul'da seçim çalışmaları kapsamında kapı kapı dolaşarak Trakyalılarla görüşen CHP'liler, Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'na destek istiyor.

Bu çalışmaların içerisinde yer alan Metin, İstanbul'daki seçim çalışmalarını ve gözlemlerini Görünüm Gazetesi'ne anlattı. 

"İNSANLAR SEÇİMİ SORGULUYOR"

Yaklaşık 2 haftadır aralıklarla Trakyalıların en yoğun olduğu Bayrampaşa İlçesi'nde görevlendirildiklerini kaydeden Metin, "Kırklareli, Babaeski, Lüleburgaz, Üsküp ve Pınarhisarlıların yoğun olduğu bölgede saha çalışması yaptık. Derneklerle biraraya geldik. Bu hafta başında da Salı günü İstanbul'a gittik. Yine saha çalışyması yaptık. İstanbullu aslında kararını vermiş. Benim gördüğüm en güzel şey; insanlar bu seçimin neden yapıldığını sorguluyor. 31 Mart'ta İstanbul zaten kararını vermişti. Seçimin iptalinden tutun, 23 Haziran'daki seçimi sorguluyorlar. İmamoğlu'na haksızlık yapıldığını ve bu hakkı teslim edeceklerini söylüyorlar. Bizim çalışma yaptığımız bölgede durum iyiydi. Gerek örgüt gerekse gönüllüler sahadaydılar. Bizim gibi diğer bölgelerden gelen diğer CHP'ye gönül vermiş insanlar da sahadaydı. Benim en çok beğendiğim konu buydu. Trakya İstanbul için tamam diyebiliriz" diye konuştu. 

Metin, insanların son 17 yılda uzlaşı, kucaklaşma ve sarılma duygularını unuttuğunu söyleyerek, "İnsanların sarılmaya, uzlaşmaya ve kucaklaşmaya ihtiyacı var. 31 Mart'tan sonra insanlarda bu umut da oluştu. Bu seçimlerde her şey çok güzel olacak" dedi. 

"OY GEÇİŞİ ÇOK"

Metin, 31 Mart seçimlerinin iptalinin ardından AK Parti seçmenlerinden de çok sayıda vatandaşın, İmamoğlu'na haksızlık yapıldığını düşünerek oyunu değiştirdiğini söyleyerek, "Biz orada bulunduğumuz sürede stant çalışmalarına da katıldık. Cumhur İttifakı'nın adayı Yıldırım'ın standıyla Millet İttifakı'nın adayı İmamoğlu'nun standı yan yana. İnsanların teveccühü Ekrem İmamoğlu'nun standı. 31 Mart'ta Binali Yıldırım'a oy verenlerin büyük kısmı oyunu haktan, adaletten, demokrasiden yana kullanacaklarını söyleyerek İmamoğlu'na oy vereceklerini söyledi" şeklinde konuştu.

OY KULLANACAKLARI TAŞIYACAKLAR

Metin öte yandan İstanbul nüfusuna kayıtlı olup da Lüleburgaz ve civarına gelenleri başvurmaları halinde İstanbul'a ücretsiz bir şekilde götüreceklerini söyleyerek; "Oy kullanmak için bize müracaat eden insanlara her türlü şekilde yardımcı oluyoruz. Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski'den tüm ilçe ve il başkanlarının nezaretinde kim müracaat ederse oy kullanmaları konusunda İstanbul'a taşıyacağız. Oyu kime verecekleri hiç önemli değil. Görevlendirme konusunda da hummalı bir çalışma var. Genel Başkan Yardımcımız önümüzdeki birkaç gün içinde görevlendirme yapacaklarını söyledi" dedi.

"BOY DEĞİL OY VERİN"

Metin, 23 Haziran seçimlerinin bilerek yaz tatili dönemine getirilmiş olabileceğini öne sürerek şöyle konuştu; "İnsanların üşenmemeleri için biz götüreceğiz. Denize gidip boy vermeyin, oy verin. Seçim ertelerken bile kurnazca oyun yapmış olabilirler. Seçim çünkü okulların da kapanmasının ardından denk getirildi. Ama arkadan inanılmaz gençler geliyor. Düğününü iptal eden gençler, tatil rezervasyonlarını iptal eden aileler var. Kendi imkanlarıyla gidenlerin dışında biz de bu hizmeti vereceğiz."

 

Bu haber 1219 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter