19 Nisan 2021 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
HEM’de özel sergi açıldı
Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (HEM) ile Lüleburgaz Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği resim sergisi açıldı. Sergi 27 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek.
Lüleburgaz # 21 Haziran 2019 Cuma 07:52

Tansu Edip GÖKBUDAK 

Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü usta öğreticisi Gizem Ulaş'ın eğitim verdiği yaklaşık 40 kursiyerin ortaya çıkardığı 80 ahşap boyama ve onlarca çeşitli eser Halk Eğitimi Merkezi Büyük Salon'da sergilenmeye başlandı.

Sergide dekupajdan, transfere kadar çok sayıda teknikle ele alınan ahşap boyamalar yer alıyor. Sergi 27 Haziran tarihine kadar saat 10.00 ile 17.00 arasında ziyaretçilere kapılarını açacak. 

"TÜM TEKNİKLERİ DENEDİK"

Sergiyle ilgili açıklama yapan Gizem Ulaş, Toplum Ruhs Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastalarla birlikte ahşap boyamanın tüm tekniklerini denediklerini söyleyerek, "Dekupajı, transferi ve eskitmeyi denedik. Bu ikinci sergimiz olacak. Birini belediyede açmıştık. O zaman küçük olmuştu sergimiz. Bu bizim ilk büyük sergimiz. 80'in üzerinde tablomuz ve diğer objelerle 100'ün üzerinde eser sergileniyor" dedi. 

 

Bu haber 1187 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter