23 Kasım 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Deveçatağı’nda yine aynı şüphe!
“Vatandaş patlama noktasında”
Lüleburgaz # 21 Haziran 2019 Cuma 07:46

Deveçatağı köyünde 2018 yılında yaşanan ‘atık’ olayının benzeri bu yıl da yaşandı. Hayvan gübresi biriktirme havuzundan tarım arazileri ve hayvan sulama göletine atık bırakıldığı iddiası üzerine Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri çalışma başlattı.

 

Kırklareli'nin Deveçatağı köyünde kurulu hayvan çiftliklerinin, hayvan gübresi biriktirme havuzundan tarım arazileri ve hayvan sulama göletine atık bıraktığı iddiası üzerine Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri çalışma başlattı.

Köy muhtarı Hüseyin Aşık, gazetecilere yaptığı açıklamada, köy merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan bir hayvan çiftliğinin atıklarını gölete bıraktığını öne sürdü.

Konu hakkında Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile jandarma yetkililerine bilgi verdiklerini ifade eden Aşık, sulama göletinin renginin bir haftadır bulanık olduğunu söyledi.

“ARTIK SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ”

Uzun süredir aynı sorunla karşı karşıya kaldıklarını anlatan Aşık, "Defalarca kez uyarılarımıza ve tespitlerimize rağmen bunlar halen olmakta. Yetkililerin bir an önce bu konuya duyarlılık göstermesini bekliyoruz. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Vatandaş patlama noktasında. Tarlasını sulayamıyor, hayvanlarına su içiremiyor. Gölet rezalet, hayvanlar su içemiyor, insanlar tarlasını sulayamıyor. Bundan yararlanamazsak ne olacak böyle. Artık Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden bir çözüm bulmasını bekliyoruz." dedi.

Köy sakinlerinden Ernis Balım ise çiftlikten gelen atık suların gölet suyuna karıştığını ve tarım arazileri ile hayvanlarını sulayamadıklarını ifade etti.

Yetkililerden yardım beklediklerini anlatan Balım, köy sakinleri olarak zor durumda olduklarını dile getirdi.

Sulama göletinden numune alan Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri ise konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

AA

Bu haber 4022 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter