15 Mayıs 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Valilikten ‘mülteci’ açıklaması
“215’i ülkelerine gönderildi”
Kırklareli # 21 Haziran 2019 Cuma 07:44

Kırklareli Valiliği, Iğdır’dan Kırklareli’ye gönderilen 637 mültecinin 215’inin ülkelerine gönderildiğini, geri kalanların da 3 gün içinde ülkelerine gönderileceğini açıkladı.

 

Kırklareli Valiliği, Iğdır'dan sevk edilen mültecilerin ülkelerine gönderilme işlemlerinin devam ettiğini bildirdi. 

Valilikten yapılan açıklamada, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün talimatıyla, kapasite ve güvenlik bakımından en üst seviyede olan, aynı zamanda modern ve standartlara en uygun yer olması sebebiyle 637 mültecinin Iğdır Geri Gönderme Merkezi'nden Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi'ne sevk edildiği anımsatıldı. 

Kırklareli'ne sevk edilen mültecilerin idari işlemlerinin tamamlandığı aktarılan açıklamada, "Sevki yapılan 637 yabancı uyruklu kişiden 215’i, 19.06.2019 tarihi itibariyle ülkelerine gönderilmiş olup, geri kalan tüm mülteciler önümüzdeki 3 gün içerisinde ülkelerine gönderilecektir. İlimizdeki düzensiz göçmenlerin sınır dışı işlemleriyle ilgili tüm süreç daha önce de olduğu gibi valiliğimiz koordinasyonunda İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilmektedir." denildi.

AA

Bu haber 873 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter