26 Kasım 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Çavuşköy Zafer Koşusu hazırlıkları başladı
Kırklareli # 20 Haziran 2019 Perşembe 09:25

Metin KARAKUŞ

 Babaeski’de faaliyet gösteren, Atletik Trakya Grubu, 30 Ağustos 2019 tarihinde 6’ncısı gerçekleşecek olan Trakya’nın en büyük sportif organizasyonlarından birisi olan “Çavuşköy Zafer Koşusu” hazırlıklarına başladı.

Türkiye’nin Maraton ve Yarı Maraton Organizasyonlarını yakından takip eden Atletik Trakya Grubu, 30 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşecek olan “6. Çavuşköy Zafer Koşusu” hazırlıkları anlamında hem pistin son durumunu görmek ve de adapte olmak için antrenmanlara başladı.

Yaza merhaba anlamındaki bu ilk antrenman hafta sonu saat 05.30’da Atletik Trakya Grubu’nun toplanması ile start aldı.

Atletik Trakya Grubu daha sonra araç konvoyu ile birlikte Babaeski’ye bağlı Çavuşköyü’e hareket etti.  Sporcular, Çavuşköy meydanında ısınma hareketlerinin ardından Çavuşköy Baraj Gölü’ne, oradan ormanın etrafında turu sürdürerek tekrar muhtarlık önünde antrenmanı tamamladılar.

Antrenman sonrası konuşan eski milli hakemi M.Ercan Yücel; "30 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak olan, “6.Çavuşköy Zafer Koşusu” hazırlıklarına başladık. Bu anlamda aramıza yeni katılan arkadaşları bilgilendirmek ve koşulara hazırlanmak için yaptığımız etkinlik çok hoş geçti. Bugünkü ilk antrenmanımıza tahmini olarak kırk kişiye yakın bir katılım oldu. Bu yılki “Zafer Koşusu” sponsorluk anlaşmamızı 1 Temmuz 2019 günü karara bağlamayı düşündük. Tabi ki geçen yıl iş adamı sayın A.Münür Bederli ile sınıf atladık. Umarız sayın A.Münür Bederli bu yıl da Babaeski halkına hizmet anlamında, genç kuşaklara uzun yıllar hitap edecek bir  koşuyu, kalıcı bir parkuru ve diğer düzenlemeleri  halkımız tarafından olumlu görülen bu oluşumu miras bırakmak, yıllar sonra bile bu hizmetleriyle  hep anılacak  ve  minnetle hatırlanacak güzel, faydalı etkinlikler için yine, yeniden varım der” diye konuştu.

 

Bu haber 1078 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter