22 Eylül 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Başkan da İstanbul’a gidiyor!
Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği haftalık halk toplantısında konuşan Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin seçim çalışmaları nedeniyle İstanbul’a gideceğini söyleyip ‘Her şey çok güzel olacak’ demesi alkış aldı.
Lüleburgaz # 11 Haziran 2019 Salı 08:36

Tansu Edip GÖKBUDAK 

CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü’nün haftalık halk toplantısı parti binasında düzenlendi.

Katılımın yüksek olduğu halk toplantısına CHP İlçe Yönetimi, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda Ekrem İmamoğlu'na yapılacak bağış kampanyasından Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin (TMMOB) Meriç ve Ergene'deki kirliliğe ilişkin açıklamasına, Çorlu'daki tren kazasında hayatını kaybedenlerin adalet nöbetinden trafik kazalarından ölenlere kadar çok sayıda konu ele alındı. 

"SENELERDİR SÖYLÜYORUZ"

Metin, TMMOB'un Dünya Çevre Günü'nde açıkladığı raporda Meriç ve Ergene havzasındaki yeraltı sularının yarısının tükendiğinin, kalanının ise tamamının kirlendiğinin belirtildiğini söyleyerek; "Biz bu durumu senelerdir söylüyoruz. Sularımız kirleniyor diyoruz yıllardır. Kanser oranlarında zaten Kırklareli ne yazık ki 1'inci sırada yer alıyor. Maalesef her geçen gün Trakya hayat konusunda bile zor yaşanır bir bölge haline geldi. Ama bunu da çevreciler konuştuğu zaman ya da bu konuyla ilgili bilgisi olanlar konuştuğunda tepki gösteriyoruz. Fakat ne yazık ki yaşadığımız bugünlerde bunun acısını daha fazla hissediyoruz" diye konuştu. 

"SORUMLULARI BİLİRKİŞİ YAPTILAR"

Öte yandan Metin, Çorlu'daki tren kazasıyla ilgili olarak esas sorumluların ifade vermediğini söyledi.

Metin; "Bu olayla ilgili şu an 4 kişi tutuklu. Diğer gerçek faillerden maalesef hiçbiri bu işten sorumlu değilmiş gibi ne ifadeye ne de savcı karşısına çıkarıldı. Bundan daha acısı, sanık olması gereken kişiler bilirkişi olarak davaya atanmış" diye konuştu.

TRAFİK KAZALARINA KAMU SPOTU ÖNERİSİ

Metin Ramazan Bayramı tatilinde trafik kazalarında 106 kişinin ölüp 775 kişinin yaralanmasını da değerlendirdi.

Metin, trafik kazalarının azaltılması için televizyonlarda kamu spotlarının yaygınlaştırılması gerektiğini vurguladı. Metin şöyle devam etti; "Bayram tatili boyunca maalesef terörün bile bu kadar zayiat verdiremediği Türkiye'de 9 günde 106 vatandaşımız hayatını kaybetmiş. 775 de yaralı var. Eğitim düzeyi yüksek, çağdaş bir ülke olan Türkiye Cumhuriyeti'nde böylesine kısa bir tatilde bile 106 canı kaybetmeyi anlamlandıramıyorum. Emniyet kemeri ve benzeri konularda kamu spotları var ama televizyon kanalları seçime odaklandığı için eksik geldi bana. Kamu spotlarının önemli olduğunu hissediyorum. Kamu spotları sadece seçim için kullanılmamalı, tüm toplumu ilgilendiren konularda kullanılmalı. Ben 106 canımıza Allah'tan rahmet diliyorum."

"KORKU TOPLUMU OLUŞTURULDU"

Bir CHP'li üyenin "Gençler neden artık sesini çıkarmıyor" sorusuna CHP Gençlik Kolları Üyesi Anıl Gürel; "Gençler iş kaygısı, siyasi baskılarla susturulmaya çalışılıyor. Aileler de çocuklarına bir şey olacak diye onları engelliyor. Ama CHP olarak binlerce gence ulaştık. Ulaşmaya devam edeceğiz. Gençler her zaman alanlarda olacak" dedi.

Gürel’in sözlerini destekleyen İlçe Başkanı Metin; "Kardeşimizin dile getirdiği gibi sadece gençler değil tüm toplum baskı altına alındı, korku toplumu oluşturuldu. Kardeşime duygularını bu kadar güzel dile getirdiği için teşekkür ediyorum. Ama maalesef sayısal anlamda çoğalamıyoruz" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN İSTANBUL YOLCUSU

Toplantının sonunda kısa bir konuşma yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı Gerenli de, Ekrem İmamoğlu'na destek amacıyla önümüzdeki hafta İstanbul'a gideceğini kaydetti.

Gerenli, "23 Haziran seçimlerinde biraz daha aktif olacağız. Ben seçim çalışmaları doğrultusunda İstanbul'da olacağım. Her şey çok güzel olacak" şeklinde konuşurken Gerenli'nin konuşması salonda bulunanlardan alkış aldı. 

 

Bu haber 835 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter