21 Eylül 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
AK Parti’den ‘hemşeri’ harekatı!
İstanbul’a gidiyorlar…
Lüleburgaz # 11 Haziran 2019 Salı 07:33

AK Parti Lüleburgaz İlçe Teşkilatı, 23 Haziran’da gerçekleştirilecek İstanbul seçimleri için adayları Binali Yıldırım’a desteğe gidiyor. Partililer, seçim gününe kadar İstanbul’da seçim çalışmalarına destek verecek.

Uğurcan KARAOĞLU

AK Parti Lüleburgaz İlçe Teşkilatı, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 23 Haziran'da tekrarlayacağı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi öncesinde Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a destek için yarın İstanbul’a gidecek.

 Seçim gününe kadar İstanbul’da kalacaklarını açıklayan AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzer Koç, İlçe Yönetimi, Köy ve Mahalle Başkanları ile birlikte İstanbul’a gidip, Lüleburgazlı olup da İstanbul’da yaşayan vatandaşların sandığa gitmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Koç ayrıca, sandıklarda müşahit olarak görev almak için Genel Merkez’e talepte bulunduklarını belirtti.

“SANDIK BAŞINDA GÖREV ALMAK İÇİN TALEPLERDE BULUNDUK”

Koç, gazetemize yaptığı açıklamada; “Çarşamba günü İstanbul’a gidip seçim gününe kadar yaklaşık 2 hafta kadar İstanbul’da kalmayı düşünüyoruz. Ben de Balkan göçmeni olduğum için İstanbul’daki Rumeli ve Balkan Dernekleri ziyaret edip hemşerilerimiz ile birlikte olacağız. Bayramlaşmaya gelen giden tüm akrabalarımızdan seçimle ilgili desteklerini talep ettik. Sandık başında müşahit olarak görev almak için Genel Merkezimize de taleplerde bulunduk.” dedi.

“İSTANBUL’UN HER SEMTİNDE BULUNACAĞIZ”

Sandığa gitmeyen hemşerilerinin sandığa gitmesine sağlamayı amaçladıklarını belirten Koç; “Lüleburgaz AK Parti İlçe Teşkilatı olarak İstanbul’un her semtinde bulunacağız. Tüm mahalle ve köy başkanlarımız ile İstanbul’daki seçim çalışmalarına katılacağız. Kırklareli’deki her ilçe teşkilatında aynı durum var. İstanbul’da yapacağımız çalışmaları koordine etmek için Salı günü Kırklareli İl Başkanlığı’nda Kırklareli’deki tüm İlçe Başkanları ile buluşup toplantı yapacağız. Çarşamba günü de yola çıkmayı planlıyoruz. Amacımız sandığa gitmeyen hemşerilerimizin sandığa gitmesini sağlamak” dedi.

“BİNALİ YILDIRIM KENDİNİ İSPATLAMIŞ BİRİ”

Koç, iki başkan adayına da değinerek şöyle devam etti; “Binali Yıldırım bugüne kadar yaptığı hizmetler ile Türk insanına kendini ispatlamış biri. Değerli siyaset büyüğümüz ve özünde, köklerinde samimiyet olan, vatanseverliği tartışılmaz olan biri. Ekrem İmamoğlu ise hangi projelerin ve dış mihrakların oyuncağı olduğunu gördüğümüz bir aday. Beylikdüzü’nde yaptığı hizmetlerin ne kadar sığ olduğunu tüm kamuoyu biliyor zaten.” dedi.

Koç son olarak 23 Haziran’da, İstanbul’da yaşayan tüm Lüleburgazlı hemşerilerini sandığa gitmeye davet etti.

 

Bu haber 1335 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter