21 Eylül 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Vize’de oyun festivali
Lüleburgaz # 11 Haziran 2019 Salı 07:31

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Vize’de robotik kodlama etkinliklerine başlayan RoboFizik Robotik Kodlama Atölyesi, katılımcılarının ürettiği oyunları sergiledi.

Vize Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte 11 öğrenci oyunlarını tanıttı.

Bilgi yarışması, labirent çözme, renkleri ayırma gibi eğitici oyunlardan ve kuş yakalama, meyve toplama, top sektirme gibi beceriye dayalı 11 oyun festivalde yer aldı.

Pac-Man, Flappy Bird, Kafa Topu gibi tanımış oyunlar çocukların kodlarıya tekrardan hayat buldu. Etkinlik ile ilgili bilgi veren Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp, Vizeli çocukların böyle güzel işler başarmasının kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

Oyunları hazırlayan çocuklara sertifikalarını veren Robotik Kodlama Eğitmeni Onur Önal ise; “Vizeli çocukların büyük yerleşim yerlerinde olan etkinliklerden uzak kalmamaları için geçtiğimiz yıl temmuz ayında etkinliklerimize başladık. Bugün 11 çocuğumuz hazırladıkları oyunları burada bizlere sundular. Bu başarıya imza attığımız için mutluyum. Bizden desteklerini esirgemeyen ailelerimize ve Vize Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Dijitalleşen dünyada çocuklarımızı dünya çocuklarıyla rekabet edecek düzeyde tutmak için çalışmayanlarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 252 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter