21 Eylül 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Taraftar Gerenli’ göndermesi
Lüleburgaz # 11 Haziran 2019 Salı 07:25

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgazspor taraftarlarının geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesapları üzerinden başlattıkları ‘Çare Gerenli’ kampanyasının kulübe destek gelene kadar devam edeceği bildirildi.

Lüleburgazspor taraftarları Murat Gerenli’nin belediye başkanı olmadan önce Lüleburgazspor forma ve atkısı ile çekilmiş fotoğrafını da paylaşarak “Murat Gerenli’nin takıma sahip çıkacağına inanıyoruz.” dediler.

Taraftarlar yaptıkları açıklamada; “Lüleburgazspor’u belediyenin almasını istiyoruz. Eski Belediye Başkanı Emin Halebak döneminde Lüleburgazspor’a sahip çıkılmamıştı ama Murat Gerenli’nin sahip çıkacağını umuyoruz. Ligimizde boy gösteren takımların çoğu belediye destekli ve Lüleburgazspor, 20 seneden beri belediyeden destek göremedi.” dediler.

“LÜLEBURGAZ GİBİ BİR ŞEHİR BUNU BAŞARABİLİR”

Taraftarlar; “Bu ligdeki 150 takımdan yaklaşık 70-80 tanesi belediye ismi ile mücadele ediyor. Biz yaklaşık 6 senedir çektiğimiz sıkıntıların bu sene tekrarlanmamasını istiyoruz. Camianın içinden gelen değerli büyüğümüz Murat Gerenli’nin takıma sahip çıkacağına inanıyoruz. Meclis üyelerinin de Lüleburgazspor’u ve bu kenti seven insanlar olduğunu biliyoruz. Artık el birliği ile takımı şaha kaldıracağına inanıyoruz. Çok uzağa gitmeden Velimeşe örneğini gösterebiliriz. Küçücük bir kasaba bunları gerçekleştirebiliyorsa, Lüleburgaz gibi bir şehir bunu başarabilir. Sezon başında kulüp içindeki belirsizlikler yüzünden tribünler yeteri kadar dolmuyor. Şehir başarıya aç ve karşılığını bulamıyor. Belediye desteği ile beraber bütün Lüleburgaz halkının kenetleneceğini umuyoruz. Bizler köy, kasaba ayırmadan takımın her an yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Belki şu an bir avuç insan olarak gözükebiliriz ama ancak istediğimiz zaman binlerce kişi olabiliriz. Bunun daha önceki örnekleri mevcut. Bizler hiçbir menfaat ve karşılık beklemeden Lüleburgazspor’un başarısı için uğraşan insanlarız. Bizler Lüleburgazspor taraftarı olarak Belediye Başkanımız Murat Gerenli ile görüşmek istiyoruz. Yeni sezon hakkında hem kendi fikirlerini hem de kendi fikirlerimiz hakkında fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz. Eski Belediye Başkanımız Emin Halebak gibi değil de Sayın Murat Gerenli’nin Lüleburgazspor için sessiz kalmayacağını umuyoruz ve bekliyoruz.” dediler.

 

 

 

Bu haber 1239 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter