22 Eylül 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Pazarcılardan Gerenli’ye ziyaret
Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdullah Koç, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ile görüştü. Gerenli ile Koç, yeni açılacak olan semt pazarı ve 24 Haziran'da yeni düzeniyle tekrar hizmete girecek olan kapalı pazaryeri ve semt merkezi hakkında fikir alışverişinde bulundu. 
Lüleburgaz # 10 Haziran 2019 Pazartesi 07:34

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Koç ile Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli yeni açılacak semt pazarından yeni düzeniyle tekrar hizmete girecek olan kapalı pazaryeri ve semt merkezine kadar çok sayıda konuyu masaya yatırdı. Görüşmeden birlikte hareket etme mesajı çıktı. 

Konuyla ilgili konuşan Gerenli şu ifadeleri kullandı; "Bizim tek bir amacımız var. Hayallerimizi hayata geçireceğimiz Lüleburgaz’ı hep birlikte yaratmak ve yaşatmak. Bu doğrultuda gerek halkımızla, gerek sivil toplum kuruluşlarımızla her fırsatta bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyoruz. Pazarcılar odamızla da sürecin en başından beri iletişim halindeyiz. Bütün gayemiz, ortak paydamız olan Lüleburgaz için en iyisini yapmak. Bu konudaki duyarlılığından dolayı Pazarcıları Odası Başkanımız Abdullah Koç’a teşekkür ediyorum” dedi.

SEMT PAZARI

Öte yandan 8 Kasım Mahallesi'ndeki açılış hazırlıkları devam eden semt pazarı için pazarcı esnafının 31 Mayıs tarihi itibariyle başvuruları alındı. Pazarcı esnafının önümüzdeki günlerde yapılacak kura çekilişinin ardından tezgah yerleri belli olacak. Esnaf, çekilişin ardından en kısa sürede semt pazarında faaliyete başlayacak. 

Semt pazarı haftanın 3 günü Çarşamba Cumartesi ve Pazar günleri vatandaşın hizmetine sunulacak. Pazaryerinde ayrıca vatandaşların kullanımı için bin metrekarelik otopark da yer alacak. Otoparka aynı anda yaklaşık 200 araç sığabilecek. Öte yandan otopark alanı ücretsiz olacak.  Semt pazarında 227 adet tezgah yer alacak. Bunlar 6 adet balıkçı, 80 adet üretici, 78 adet meyve-sebze, 63 adet tuhafiye-giyim-tekstil tezgahı şeklinde olacak. Her bölüme ait tezgah farklı alanlarda konuşlanacak pazaryeri 30 Eylül tarihine kadar 08.30 ile 21.30 saatleri arasında açık olacak. Pazaryeri 01 Ekim ile 30 Nisan tarihleri arasında ise 08.30 ile 19.30 saatleri arasında hizmet verecek. 

 

Bu haber 1612 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter