21 Eylül 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
1800 sefer yaptılar!
Lüleburgaz’da 2018 yılının başında hizmete alınan Bisiklet Taksiler, bugüne kadar 1800 sefer yapıp, günde ortalama 5 kilometreden toplamda 9 bin kilometre yol yaparak neredeyse Edirne’den Çin’in en doğusuna kadar mesafe kat ettiler.
Lüleburgaz # 10 Haziran 2019 Pazartesi 07:32

Uğurcan KARAOĞLU

Türkiye’de ilk defa 2018 yılının başında Lüleburgaz’da faaliyete geçirilen Bisiklet Taksiler, bugüne kadar neredeyse Edirne’den Çin’e kadar mesafe kat ettiler.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, iklim değişikliği ile mücadele ve vatandaşları bisiklet kullanımına teşvik etmek amacı ile hazırlanan proje kapsamında faaliyete alınan hem elektrikli hem pedallı bisikletler, kullanılmaya başlandığı günden bugüne kadar tam 1800 sefer düzenlediler.

9 BİN KİLOMETRE YOL YAPTILAR

Bisiklet Taksi sürücüleri günde ortalama 5 kilometreden toplamda 9 bin kilometre yol yaparak neredeyse Edirne’den Çin’in en doğusuna kadar pedal çevirdiler.

Lüleburgaz’da belirlenen güzergahlarda hizmet veren ve çocuklar ile yaşlılara ücretsiz hizmet veren Bisiklet Taksiler, vatandaşların hala ilgi odağı olmaya devam ediyor.

BİSİKLET YOLUNA NE OLDU?

Bisiklet taksi uygulamasının ardından geçtiğimiz aylarda Hollandalı Artgineering ve Suistinable Solutions kurumları ile ‘Lüleburgaz Bisiklete Biniyor’ projesi kapsamında 2. Bisiklet Çalıştayı düzenlenmişti.

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Bart Van Bolhuis’in de katıldığı çalıştayda bisiklet master planı doğrultusunda inovatif ve yaratıcı bir Lüleburgaz için 3 tipik yol profili ve kavşak geçişi için taslak tasarımlarının sunumu gerçekleştirilmişti.

Ancak uygulanması beklenen Bisiklet Yolu projesinin ne zaman hayata geçeceği merak konusu oldu.

Bu haber 1010 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter