22 Eylül 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Otoparkta ücret ödeme çileye dönüştü!
Lüleburgaz # 10 Haziran 2019 Pazartesi 07:30

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz Belediyesi’ne ait kapalı otoparktaki ödeme gişesinin giriş istikametinde olması araç sürücülerine zor anlar yaşatıyor.

Kongre Meydanı Kapalı Otoparkı’nda geçtiğimiz yıl giriş ve çıkış güzergahlarının değiştirilmesi sonrasında giriş istikametinde kalan bilet ödeme gişesi nedeniyle bazı sürücüler çıkış için kapıya yöneldiklerinde hazırlıksız yakalanıyor.

Otoparktan çıkış yapmak isteyen araç sürücüleri, çıkış güzergahında bariyerin önünde araçlarını bırakarak giriş istikametinde kalan ödeme gişesine yürüyor.

Yaşanan bu durum otoparkın giriş ve çıkışlarında da yoğunluk yaşanmasına neden oluyor.

Önceleri girişte verilen kartı okutup, ücretini aracın camından ödeyen sürücüler şimdi ‘Önce Ücretinizi Ödeyin’ şeklindeki uyarı yazılarını fark etmeyip, araçlarını çıkış yolunda bırakıp ödeme yapmak için gişeye yürüyorlar.

Bu esnada arkadaki araç sürücüleri de önlerindeki aracın sürücüsünün ücretini ödemesini bekliyorlar.

Gazetemize bu konu hakkında şikayetlerini dile getiren sürücüler; “Her araç sürücüsü otoparktan çıkış yaparken aracını çıkış güzergahında bırakıp ödeme yapmak için gişeye yürüyor. Türkiye’nin çoğu yerinde kapalı otoparklardan çıkarken araçtan inmeden ücretlerini ödemeye alışık olan sürücüler çok sıkıntı çekiyorlar” diye konuştular.

 

 

Bu haber 2077 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter