09 Temmuz 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Adalet Nöbeti’ Lüleburgaz’da!
Geçtiğimiz yıl Çorlu’da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları yarın Kongre Meydanı'nda adalet nöbeti tutacak. CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Bülent Metin, adalet nöbetine destek vereceklerini söyleyerek; "Adalet isteyen herkesi adalet nöbetine bekliyoruz" dedi. 
Lüleburgaz # 08 Haziran 2019 Cumartesi 07:58

Tansu Edip GÖKBUDAK

8 Temmuz 2018’de 25 kişinin ölümü 317 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Çorlu Tren kazasında ihmali bulunduğu öne sürülen makinistlere takipsizlik kararı verilmesi ve ardından gerçek sorumluların yargılanmadığı gerekçesiyle Edirne Uzunköprü Adliyesi önünde başlatılan "Adalet nöbeti" yarın Lüleburgaz Kongre Meydanı'nda gerçekleştirilecek.

Saat 12:00 ile 14:00 arasında gerçekleştirilecek adalet nöbetine tren kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları ile yaralananlar katılacak, yaşadıkları süreci anlatacaklar. 

CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü olarak adalet nöbetine destek vereceklerini söyleyen CHP İlçe Başkanı Bülent Metin; "Adalet isteyen herkesi adalet nöbetine bekliyoruz. Adalet herkese lazım. Dün onlaraydı yarın belki de bize olabilir. Adaleti, hukuku savunan herkesi Kongre Meydanı'na bekliyoruz" diye konuştu. 

"GERÇEK SORUMLULAR DIŞARIDA"

Metin, kazada hayatını kaybedenlerin ailelerinin yaşadıkları süreci anlatacağını söyleyerek, "Uzunköprü'deki adalet nöbetine ben de gitmiştim. İçimiz sızladı aslında. Türkiye'de hukukun hala ayaklar altında olması, yargılanması gereken insanların dışarıda olması onların acılarını bir kat daha artırıyor. Gerçek sorumlular maalesef dışarıda geziyor. En az suçu olan insanlar yargı önünde hesap veriyor. Soma'da 302 kişinin öldüğü faciada da gerçek sorumlular hesap vermemişti. Ankara'daki tren kazasında da aynı durum söz konusudur" şeklinde konuştu. 

 

Bu haber 835 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter