21 Eylül 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP İmamoğlu’na bağış yapacak!
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı Pazartesi günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim kampanyasına destek için toplu bağış etkinliği yapacak. Haftalık Halk Toplantısı'nın ardından bankaya gidecek olan CHP'liler İmamoğlu'nun belirtilen hesabına bağışta bulunacak.
Lüleburgaz # 08 Haziran 2019 Cumartesi 07:57

Tansu Edip GÖKBUDAK

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 23 Haziran'da tekrarlayacağı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi için CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'na bir destek de CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü’nden geldi.

CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü, seçim yardımı almayan Ekrem İmamoğlu'nun seçim çalışmalarına destek olmak amacıyla toplu bağış kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında CHP'liler İş Bankası Lüleburgaz Şubesi'nden, İmamoğlu'nun belirtilen hesabına bağışta bulunacak. 

"BİZİM DE KATKIMIZ OLSUN"

Daha önceden vatandaşlardan gelen talepler ve kendi düşünceleri doğrultusunda bireysel bağışta bulunduklarını kaydeden İlçe Başkanı Bülent Metin; "Ancak 10 Haziran Pazartesi günü halk toplantısı sonrası gerek belediye başkanımız, meclis üyelerimiz, ilçe yönetimimiz ve vatandaşlarımızla İş Bankası'na gidip bağış kampanyası yapacağız. Ekrem İmamoğlu'nun bu seçimi alması için bizim de bir katkımız olsun diye düşünüyoruz" diye konuştu. 

SAAT 13.30'DA İŞ BANKASI ÖNÜNDE

Metin, halk toplantısı sonrasında toplu halde İş Bankası'na gideceklerini söyleyerek, "Toplantıya katılamayan ancak bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımızı saat 13.30'da İş Bankası önünde bekliyoruz. Bağışta bulunmak isteyen üyelerimize de mesaj ve sosyla medya yoluyla bilgi verilecek. Katılmak isteyen üyelerimizi de o gün kampanyaya davet edeceğiz" diye konuştu. 

"YSK YANLIŞ KARARINI KABUL ETTİ"

YSK'nın aynı sandık kurullarını 23 Haziran'daki seçimde de görevlendirilmesine ilişkin değerlendirmede de bulunan Metin, "YSK yanlış karar verdiğini bir nevi kabul etmiş oldu. Bu seçimin iptali hiçbir şekilde herhangi bir gerekçeye bile dayandırılmaması gerekiyordu. Seçimin iptali başlı başına kaos yarattı. Arkasından böyle bir karar alınması, yapılan iptalin de doğru olmadığını kendileri teyit etmiş oldu. YSK tekrar farklı bir karar da alabilir. Sandık kurullarını değiştirirse de bir muamma olur. Bu saatten sonra YSK'nın güvenilirliği yok. Bu karar hiçbir şekilde kabul edilebilir karar değil. Zaten ilk baştan beri yaptıkları hiçbir karar oturaklı değil" ifadelerini kullandı. 

"İMAMOĞLU'NUN ZAFERİ CEVAP OLACAK"

Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının verilmesinin 16 gün geciktirilmesinin hata olduğunu söyleyen Metin, bu kararın her yönüyle tutarsız olduğunun altını çizdi.

Metin şöyle devam etti; "23 Haziran'da özellikle İstanbul seçmeni hakkını teslim edip Ekrem İmamoğlu'nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçecek. Bu da hem YSK'ya hem Cumhur İttifakı'na hem de AK Parti'ye verilecek en güzel cevap olacak."

 

Bu haber 1091 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter