20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Özel öğrencilere ‘asker kınası’
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2019 Perşembe 08:47

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz Şehit Rüstem Resul Perçin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu’nda öğrenim gören öğrencilere temsili asker uğurlama töreni düzenlendi.

Engelliler Haftası ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla dün saat 13:00’te okulda düzenlenen etkinliğe Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Lüleburgaz Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yücel Bilgiç, siyasi parti temsilcileri, polis memurları ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Etkinlik öncesinde 3 öğrenci, temsili olarak Lüleburgaz Kaymakamı, Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürü olup, onların ağzından konuşma yaptılar.

Okul Müdürü İbrahim Halil Fırtına; “Özel eğitim okulu olarak önceliğimiz tüm öğrencilerimizi topluma kazandırmak. Okulumuzda bilimsel eğitimleri kullanarak çocuklarımızı aktif hale getirmek ve yaşadıkları tüm zorlukları birlikte aşarak, rehabilite ve girişim hizmeti sunuyoruz. Tabi bunları çok yoğun bir program şeklinde gerçekleştiriyoruz. Huzurlarınızda sabır ve azim timsali öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlikte çeşitli skeçlerin sahnelenmesi, şiirler, mini konser, yumurta, yoğurt ve çuval yarışının ardından asker eğlencesine geçildi.

13 özel öğrenci için düzenlenen temsili asker uğurlama töreninde öğrenciler teker teker Türk Bayrağı’nın önüne geçip 3 defa öptüler.

Duygulu anların yaşandığı programda 13 özel öğrencinin velileri de çocuklarının ellerine kına yaktılar.

 ‘Asker Eyledim’ türküsü eşliğinde ellerine kına yakılan özel öğrenciler, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya ile fotoğraf çektirdi.

Daha sonra öğrenciler için hazırlanan Ay-Yıldızlı pasta, Lüleburgaz Kaymakamı ve özel öğrenciler tarafından kesildi.

Bu haber 753 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter