20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Minibüslere uydudan canlı takip!
Lüleburgaz 105 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi'ne bağlı 105 araç, uydu takibi ve kamera sistemi ile anlık olarak takip ediliyor. Sistem sayesinde araç içerisinde hırsızlık ve kayıp eşya olaylarının yüzde 90 oranında önüne geçilirken, aracın önünde meydana gelen trafik kaza görüntüleri de emniyetle paylaşılarak kazaların aydınlatılmasında yardımcı olunuyor.
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2019 Perşembe 07:43

Tansu Edip GÖKBUDAK 

Lüleburgaz'da faaliyet gösteren 105 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi’ne bağlı 105 minibüste bulunan uydu takip ve kamera sistemi sayesinde toplu taşıma araçları içerisindeki hırsızlıklar yüzde 90 oranında azaldı.

Kooperatif bu sistem sayesinde yolcu ve sürücü güvenliğini de üst düzeyde tutmuş oldu. 

"GÜVENLİĞİ SAĞLADIK"

Görünüm Gazetesi'ne konuşan Kooperatif başkanı Ahmet Ersöz, 105 araçla faaliyet gösterdiklerini ve bütün araçlarında uydu takipli kamera sistemi olduğunu söyledi. Kameraların hem aracın önünde, hem şoför mahallinde hem de yolcu bölümünde bulunduğunu kaydeden Ersöz; "Bu uygulamayla hem vatandaşlarımızın hem de sürücülerimizin güvenliğini sağlamış olduk" dedi. 

UYDUDAN CANLI TAKİP

Uygulamanın araç içerisindeki hırsızlık ve benzeri olayları yüzde 90 oranında bitirdiğini kaydeden Ersöz, araçları kooperatifin odasından ve cep telefonundan canlı olarak izlediklerini söyledi. Ersöz, "Hırsızlık ve kaybolan eşyaların bulunmasında kameralar sayesinde yüzde 90 verimlilik alıyoruz. Şu an 105 aracı anlık olarak izliyoruz. Vatandaşlar kendilerini daha güvende hissediyor. Gece vakti araca tek bir kadın bile kadınlar kendini daha güvende hissediyor" diye konuştu. 

ROTADAN ÇIKILIRSA UYARI GELİYOR!

Sistemin cep telefonlarıyla da birleşik olduğunu belirten Ersöz, minibüsün güzergahı dışına çıktığında uyarı mesajı aldıklarını söyledi.

Ersöz; "Olumsuz durumlara anında müdahale ediyoruz. Odadaki bilgisayar dışında, cep telefonlarımızdaki uygulama sayesinde 24 saat takipte bulunabiliyoruz. Araç güzergahı dışına çıktığında sistemden bize mesaj geliyor. Bu sayede aracın neden güzergah dışına çıktığı konusunda hemen müdahalede bulunuyoruz. Hangi araç ne zaman nöbete gitmiş ya da gitmemiş görüyoruz. Tam teşekküllü bir sistem bu. Gece şoför nöbete gitmediğinde ya da araç geç kaldığı zaman vatandaşlar direkt beni arıyor. Hemen ulaşabiliyoruz. Araçlarımız yeni olduğu için araç arızamız çok fazla olmuyor" ifadelerini kullandı. 

SEFER BİLGİLERİ

Öte yandan Ersöz, minibüs sefer bilgilerini de paylaştı.

Seferlerin sabah 04.45'te ana güzergahlarda başladığını belirten Ersöz; "Minibüs seferleri sabah 04.45'te başlayıp gece 00.30'a kadar devam ediyor. 4 tane ana güzergahımız 06.30'a kadar başlıyor. 06.30'dan sonra normal seferlere diğer araçlarımız başlıyor" dedi. 

 

Bu haber 779 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter