20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Çevreyolu için siyasiler devreye girmeli”
Lüleburgaz'ın kanayan yarası haline gelen çevreyolu sorunuyla ilgili Yol-İş Sendikası İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Ahmet Uçar, çevreyolu projesinin hazır olduğunu ancak Karayolları Genel Müdürlüğü'nün bu konuda adım atmadığını iddia ederek; "İstanbul Bölge Müdürlüğü'nde bulunan 20'nin üzerindeki şantiyeden sadece 2 ya da 3'ünün çalıştığı söyleniyor. Bu konuda kentin siyasilerinin harekete geçmesi gerekiyor" dedi. 
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2019 Perşembe 07:42

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz'da yıllardır çözüme kavuşmak için bekleyen çevreyolu projesi ile ilgili Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’nun "Lüleburgaz'da çevreyolu şu an için gündemimizde yok" açıklamasından sonra Yol-İş Sendikası İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Ahmet Uçar da bazı iddialarda bulundu.

Konuyla ilgili olarak Görünüm Gazetesi'ne konuşan Uçar, Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileriyle görüşme yaptıklarını, yetkililerin kendilerine çevreyoluyla ilgili çalışmaları olmadığını söylediğini belirtti.

Uçar, çevreyoluyla ilgili projelerin yıllardır hazır olduğunu söyleyerek; "Bunun çözülmesi gereken yer siyaset. Biz ne kadar dile getirirsek getirelim, siyasilerin adım atması gerekiyor. Lüleburgaz çevreyolu ile ilgili bütün projeler yıllardır hazır duruyor. Bürokratların yapması gereken her şey hazır. Sadece artık siyasilerin devreye girmesi gerekiyor. Çevreyoluyla ilgili projeler çok önceden beri hazır. Onunla ilgili birkaç alternatifli fizibilite çalışmalarını yapıyorlar" diye konuştu. 

“SADECE 3 ŞANTİYE ÇALIŞIYOR”

Uçar, çevreyolunun yapılmaması nedenleri arasında ekonomide yaşanan sorunların da bulunduğunu iddia ederek; "İstanbul Bölge Müdürlüğü'nde bulunan 20'nin üzerindeki şantiyeden sadece 2 ya da 3'ünün çalıştığı söyleniyor.

Ankara - Düzce sınırından Gelibolu'ya kadar olan alanda sadece 2 ya da 3 şantiye çalışıyor. Bunun üzerine gitmek gerekiyor. Ama siyasetçilerimizin devreye girmesi gerekiyor. Biz üzerine düşüyoruz ama siyasetçilerimiz artık adım atmalı. Çevreyolu için ne zaman adım atacaklar?" ifadelerini kullandı. 

“BİR AN ÖNCE YAPILMALI”

Uçar, kentin içinden geçen uluslararası D-100 Karayolu'nun İstanbul'daki gibi kapatılma şansının olmadığını söyleyerek; "İstanbul'da karayollarıyla koordineli bir şekilde yaptılar. Böyle büyük bir şehirde, sanayileşmiş bir kentte çevreyolunun bir an önce olması gerekiyor. Lüleburgaz çevreyolu ile Pınarhisar yolu projesi var. Bunlar yıllardır hazır ama başlamıyor. Bu konu sadece bir bürokrata yap demekle olmaz. Siyasilerin artık elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu işle ilgilenecekler. İktidar da muhalefet de bu işle ilgilenmeli" diye konuştu. 

 

Bu haber 1791 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter