20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Emrullah Efendi öğrencileri sergi açtı
Lüleburgaz Emrullah Efendi Ortaokulu öğrencileri çizdikleri resimlerle Bercadia AVM'de resim sergisi açtı.
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2019 Perşembe 07:34

Tansu Edip GÖKBUDAK 

Emrullah Efendi Ortaokulu 5, 6, 7 ve 8'inci sınıf öğrencilerinin resim öğretmenleri Nilgün Kaya ve Tülay Çetintaş'ın öncülüğünde ortaya çıkardığı birbirinden güzel resimler Bercadia AVM'de sergilenmeye başladı.

Kara kalem çalışmasından yağlı boyaya, sürrealist resimlerden naturel resimlere kadar 100'e yakın eserin sergilendiği serginin açılışına Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Özturgut, Emrullah Efendi Ortaokulu Müdürü Ahmet Oruç, öğretmenler Nilgün Kaya ve Tülay Çetintaş ile eserleri ortaya çıkaran öğrenciler katıldı. 

"BÖYLE GÜZELİNİ GÖRMEDİM"

Emrullah Efendi Ortaokulu Müdürü Ahmet Oruç, 40 yıllık öğretmen olduğunu ve öğrencilerin gerçekleştirdiği böyle güzel resim sergisini nadir gördüğünü söyleyerek; "Bu sergi lise seviyesinde olan sergi gibi geldi bana. Çocukları gerçekten tebrik ediyorum. Büyük bir yetenek hepsi. Çok başarılı çizimler olmuş. İnşallah ileride geleceğin mimar ve ressamları olurlar. Ben öğrencilerimizin resim öğretmenlerimizi de kutluyorum" dedi. 

"ÇOCUKLARA GÜVENELİM"

Sergi öncesinde ziyarette bulunan Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Ulus da, "Biz çocuklara güvenmeliyiz. Çocukların cevherlerini gün yüzüne çıkarmalarına yardımcı olmalıyız. Çocuklarımız yaşlarına göre çok daha büyük işler başarabiliyorlar" diye konuştu.

"ÇOCUKLARA AKTARMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Öğrencilerin resimleri ortaya çıkarmasını sağlayan resim öğretmenlerinden Nilgün Kaya, öğretmenlik hayatı boyunca her dönem yetenekli çocukları ortaya çıkarmaya çalıştıklarını kaydederek resim tekniğini çocuklara aktarmaya çalıştıklarını söyledi. Kaya, "Bizim ders saatimiz 40 dakika olduğu için çok az. Bunun yanı sıra 2 saat de seçmeli derslerimiz var. Seçmeli öğrencilerimiz bu işe daha ilgililer. Veli de daha ilgili oluyor. Çünkü ilgili çocuklar seçmeye çalışıyor. Tülay da ben de derslerimizi boş geçirmeden bütün teknikleri çocuklara aktarmaya çalışıyoruz. Çevrenin duyarsızlığı zaman zaman olumsuz etkiliyor ama biz burada her türlü tekniği çocuklara öğretiyoruz. Çocukların yaptığı bu eserlere biz hiç müdahale etmedik. Biz sadece tekniğini gösterdik, çocuklar kendi çabalarıyla bu eserleri ortaya çıkardı" dedi.

"HER ÖĞRENCİYE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Keşfedilmeyi bekleyen çok öğrenci olduğunu söyleyen resim öğretmeni Tülay Çetintaş da, "Biz serginin adını Genç Yetenekler olarak koyduk. Çünkü gerçekten keşfedilmesi gereken öğrencilerimiz var. Biz öğrenciye ulaşmaya çalışıyoruz en büyük hedefimiz bu. Ben şuna inanırım; Her öğrenci yetenekli doğar. Önemli olan bunu ortaya çıkarabilmek. Biz bunu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Öğrenciler yaptıkça yeteneği olduğunu öğreniyor" ifadelerini kullandı. 

 

Bu haber 462 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter