30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
8 KASIM MAHALLESİ ESKİ MÜSELLİM CADDESİNDE SEMT PAZARI YERİNDE KURULACAK OLAN HAFTANIN ÇARŞAMBA, CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ PAZAR TAHSİS İŞLEMLERİNE AİT İLAN
Resmi İlanlar # 15 Mayıs 2019 Çarşamba 07:39

1-) Haftanın Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri kurulacak Pazar içi; yerleşim planında onaylanan 4 m x 2,25 m ebatlarında 6 adet balıkçı, 2m x 1,5 m ebatlarında 80 adet üretici, 4m x 1,5 m ebatlarında 78 adet meyve-sebze ve gıda, 4m x 1,5m ebatlarında 63 adet tuhafiye-giyim-tekstil tezgahı olmak üzere toplam 227 adet tezgah alanının tahsisi yapılacaktır.

2-) Haftanın Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günlerinde Pazar açılış-kapanış saatlerinin 01 Mayıs-30 Eylül tarihleri arasında 08:30-21:30 saatleri olarak, 01 Ekim-30 Nisan tarihleri arasında 08:30-19:30 saatleri olarak belirlenmiştir.

3-) Talep eden ve gerekli şartları sağlayarak kura işlemine katılmaya hak kazanan pazarcılara ve üreticilere yer tahsisi kura ile Belediye Encümeni huzurunda Noter aracılığıyla yapılacaktır.

4-) Tahsis süresi ile ilgili yönetmeliğin Satış Yerlerinin İşletilmesi başlığında ki 11. maddesindeki hükümlere göre işlem yapılacaktır.

5-) Tahsisin devri ile ilgili yönetmeliğin Tahsisin Devri başlığındaki 16. maddesindeki hükümlere göre yazılı talepte bulunulması şartı ile Encümen Kararı ile tahsisler devredilecektir. Ancak, 1. fırkadaki devirler haricinde tahsis edilen satış yeri 3 yıl devredilmeyecektir.

6-) Tahsis işleminde Belediyemiz sınırları ve mücavir alanlar içinde bulunan diğer Pazar yerinde satış yeri bulunmayanlara öncelik verilecektir.

7-) Kura işlemine hak kazananlarının adedinin, yerleşim planında belirlenen balıkçı, üretici, meyve-sebze-gıda ve tuhafiye-giyim-tekstil tezgah adetlerinden fazla olması halinde, Lüleburgaz Meslek Odalarına kayıtlı olanlara tahsis işleminde öncelik verilecektir.

8-) Yönetmenliğin 12. maddesindeki hükümler gereğince;

8.1. Satış yeri tahsis edilecek pazarcılarda aşağıda belirtilen şartlar aranacaktır;

a) Sebze veya meyve ya da belediyece izin verilen diğer gıda veya ihtiyaç maddelerinin satışı ile iştigal etmek.

b) İlgili meslek odasına kayıtlı olmak.

c) Vergi mükellefi olmak.

ç) Başvuru tarihinden önceki bir yıl içinde belediyece hakkında tahsis iptal/kira sözleşmesinin feshi kararı verilmemiş olmak.

d) İlgili Yönetmeliğin ekindeki Ek-1’de yer alan dilekçenin kayıtlı olması.

e) Son altı ay içinde çekilmiş üç adet vesikalık fotoğraf.

f)Satışa sunulacak ürünlerin cins ve miktarlarının bildirilmesi.

8.2 Satış tahsis edilecek üreticilerde aşağıda belirtilen şartlar aranır.

a) Sebze veya meyve üreticisi olmak.

b) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde tutulan ilgili sistemlere kayıtlı olduğunu gösterir belge.

c) Başvuru tarihinden önceki bir yıl içinde belediyece hakkında tahsis iptali/kira sözleşmesinin feshi kararı verilmemiş olmak.

ç) İlgili Yönetmeliğin ekindeki Ek-1’de yer alan dilekçenin kayıtlı olması

d) Son altı ay içinde çekilmiş üç adet vesikalık fotoğraf

e) Satışa sunulacak ürünlerin cins ve miktarının bildirilmesi

9-) Satış yeri tahsis talebinde bulunacak pazarcı ve üreticilerin, yönetmeliğin ekindeki Ek-1 Dilekçe Formunu doldurarak, istenen belgelerin yer aldığı başvuru dosyalarını, 31/05/2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Belediyemiz Tek Masa Hizmet Birimine bizzat teslim etmeleri gerekmektedir.

10-) Kura İşlemine katılma hakkını kazananların listesi, Belediye ilan panosu ve resmi internet sayfasında yayınlanacaktır.

11-) Kura İşlemi tamamlandıktan sonra, yer tahsis işlemi yapılan pazarcı ve üreticilerde, Pazar Yerleri Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre sözleşme imzalanacaktır.

İlanen Duyurulur.

Bu haber 1812 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter