27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
DİSK Emekli-Sen artık Babaeski’de
DİSK’e bağlı Emekli-Sen’in, Trakya’daki 4.Şubesi Babaeski’de açıldı.
Lüleburgaz # 15 Mayıs 2019 Çarşamba 07:38

Metin KARAKUŞ

DİSK-Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Tüm Emekliler Sendikası, Trakya’da 4’üncü Şubesini Babaeski’de düzenlediği törenle açtı.

Gazi Kemal Mahallesi, Dr. Ahmet Refik Eren Sokak No: 30/B’de düzenlenen açılış törenine; DİSK MYK Üyesi Genel Başkan Yardımcısı Av. Haşim Korkmaz, Marmara Bölge Sorumlusu Taner Günerbüyük, Kırklareli Şube Başkanı Necmi Uçar, Tekirdağ Şube Sekreteri Gürkan Cinci, Lüleburgaz Şube Başkanı Kemal Andoğlu, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Bülent Metin, CHP’li Babaeski İl Genel Meclis Üyeleri, Vakıf, Oda ve Dernek Temsilcileri ve Üyeler katıldı.

Emekli-Sen Babaeski Şube Başkanı Ercan Eren yaptığı konuşmada; “Emekli-Sen Babaeski Temsilciliği olarak 20 Mart 2019 tarihinde çıktığımız bu yolda bize destek vererek kısa sürede şube olmaya yetecek üye sayısına ulaşmamızı sağlayan değerli üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Örgütlü yaşamın gereğine inanan emeklileri DİSK Emekli-Sen çatısı altında örgütlenmeye davet ediyoruz” dedi.

Eren ayrıca; “Biz emekliler sorunlarımız giderilinceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Hak aramanın ve örgütlenmenin önündeki engeller mutlaka kaldırılmalıdır. Emeklilerin intibak sorunları derhal çözülmelidir. 3600 ek gösterge en kısa sürede yasalaşmalıdır. EYT bir hak gaspıdır. Yapılacak düzenleme ile hak edenlerin emekli olmaları sağlanmalıdır. Çocuklarımızın ve torunlarımızın güvencesi olan kıdem tazminatının gaspından vazgeçilmelidir. Yanımızda olan tüm Emekli-Sen üyelerine ve Emekli-Sen dostlarına teşekkür ediyorum. Yaşasın Emekli-Sen. Yaşasın DİSK” ifadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından, açılış kurdelesi DİSK MYK Üyesi Genel Başkan Yardımcısı Av. Haşim Korkmaz tarafından kesildi.

Emekli-Sen Kırklareli Şubesi’nin de önümüzdeki günlerde açılacağını belirten Korkmaz, Babaeski gibi 25-30 bin nüfuslu küçük bir ilçede, üye kaydını kısa sürede 150’nin üzerine çıkaran Emekli-Sen Şube Yönetimi Başkanı Ercan Eren, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehtap Çakır ve Gürsel Çıldır’ı başarılarından dolayı tebrik etti.

 

 

                                             

Bu haber 875 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter