27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
25 bin fitre zarfı
Türk Hava Kurumu Lüleburgaz Şubesi, Ramazan ayı dolayısıyla 39 Burda AVM'de fitre standı kurdu. THK Lüleburgaz Şube Saymanı Hasan Aktaş, "THK Lüleburgaz Şube Başkanlığı olarak 25 bin fitre zarfı dağıttık. Geçen yıl 155 bin liralık fitrenin toplandığı Lüleburgaz'da, bu yıl da aynı desteği bekliyoruz" dedi.
Lüleburgaz # 15 Mayıs 2019 Çarşamba 07:38

Tansu Edip GÖKBUDAK

THK Lüleburgaz Şubesi her yıl Ramazan ayında açtığı fitre standını bu yıl da açtı. 39 Burda AVM'de stant kuran THK Lüleburgaz Şubesi, vatandaşlardan fitre yardımlarını bekliyor. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yardımları beklediklerini söyleyen Aktaş, THK Lüleburgaz Şube Başkanlığı'nın bu yıl 25 bin fitre zarfını, okullara, köy ve mahalle muhtarlıklarına dağıttıklarını söyledi.

Aktaş, fitrelerden elde edilen gelirin toplum yararına kullanılacağını söyledi.

Aktaş, "Fitre gelirlerinden toplanan para, hava ambulansları ile hasta ve yaralıların taşınmasında, nakil olacak organların, organ bekleyen hastalara ulaştırılmasında kullanılacak.

THK'nın ücretsiz havacılık kursları, yamaç paraşütü, planör, yelken kanat, rc model uçak eğitimlerinde gençlerimize katkı sağlamak için kullanılacak. THK Üniversitesi'nde öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere de burs verilecek" diye konuştu.

“ONAYI OLMAYANA FİTRE VERMEYİN”

Aktaş, THK olarak halkın güvenini kazandıklarını söyleyerek, onaylı olmayan kişi ve kurumlara fitre verilmemesi konusunda uyarılarda bulundu. Aktaş, "Valilik ve kaymakamlık onaylı belgesi olmayan hiç kimseye fitre vermeyin. Halkımızın her yıl fitrelerini THK'ya gönül rahatlığıyla vermelerinden dolayı şükranlarımızı sunarız" diye konuştu. Aktaş öte yandan geçen yıl Lüleburgaz'da 155 bin liralık fitre toplandığını, Lüleburgaz'ın bu rakamla Trakya'da en fazla fitre toplayan bölge olduğunu kaydetti. 

 

Bu haber 637 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter