27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Belediyeden ‘sosyal medya’ açılımı
Lüleburgaz Belediyesi son zamanlarda sosyal medyayı esprili ve etkili bir şekilde kullanan belediyelerden biri oldu. Belediye özellikle resmi Twitter hesabından son 1 ayda attığı 35 tweetle 491 bin kişi tarafından görüntülendi.
Lüleburgaz # 15 Mayıs 2019 Çarşamba 07:35

Tansu Edip GÖKBUDAK

Son yıllarda önemi her geçen gün artan sosyal medyayı Lüleburgaz Belediyesi de etkin bir şekilde kullanmaya başladı.

Özellikle tatil bölgelerindeki belediyelerin mizahla karışık Twitter kullanımı kervanına Lüleburgaz Belediyesi de katıldı.

Daha önceleri Twitter'ı etkin şekilde kullanmayan belediye, şu an esprili paylaşımlarıyla da Twitter kullanıcılarının dikkatini çekti.

İSTANBUL SEÇİMİ EN ÇOK KONUŞULANI OLDU

Belediyenin özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin 23 Haziran'da yenilenmesiyle ilgili yaptığı "İstanbullulara uyarı" başlıklı AK Parti Genel Başkanı Ali İhsan Yavuz'un sözlerine göndermede bulunan tweeti, Twitter'da en çok konuşulan tweet oldu.

Bu tweet sadece birkaç günlük sürede 397 bin 405 kişi tarafından görüntülendi.

Aynı tweet hakkında 55 bin 721 kişi etkileşimde bulunurken tweet 7 bin 434 beğeni ve bin 884 alıntılama aldı. 

GÖRÜNTÜLENME YÜZDE 1327 ARTTI

Öte yandan belediyenin diğer belediyelerle girdiği esprili diyaloglar da dikkatlerden kaçmazken, son bir aylık tweet görüntülenme sayısı yüz bin 327 artarak 491 bine ulaştı. Belediyenin profil ziyareti de yüzde 855.8 artarak 13 bin 200'e ulaştı. Tüm bunların dışında Lüleburgaz Belediyesi'nden bahsedenlerin de sayısı yüzde 409 artarak bin 263'e yükseldi.

SOSYAL MEDYA TURİZMİ

Konuyla ilgili konuşan Lüleburgaz Belediyesi yetkilileri, günümüzde sosyal medyanın etkili ve etkin bir şekilde kullanılmasının önemine dikkat çekerek; "Artık şehirlerin turizmine sadece dağıttıkları broşür ya da haberler katkı sağlamıyor. Bunların yanında sosyal medya da bir şehrin tanınmasında etkin bir yöntem olarak kullanılıyor" diye konuştu. 

 

Bu haber 1082 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter