21 Mayıs 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Acılı ailenin ‘kusur’ isyanı!
“Anayasa Mahkemesi’ne kadar gideceğiz”
Lüleburgaz # 14 Mayıs 2019 Salı 07:58

Lüleburgaz'da 2017 yılının Temmuz ayında tırın çarpması sonucu hayatını kaybeden Sinan Atakan Yavuz'un ölümüyle ilgili ayrıntılar da kazadan 2 yıl sonra ortaya çıktı. Tır şoförüne bilirkişi raporunda kusursuz, Sinan Atakan Yavuz'a ise kazada tam kusurlu raporu verildiği ortaya çıktı.

Tansu Edip GÖKBUDAK 

Lüleburgaz'da 2017 yılının Temmuz ayında D-100 Karayolu'nda A.Ş. yönetimindeki tırın altında kalarak hayatını kaybeden Sinan Atakan Yavuz'la ilgili bilirkişi raporuna Görünüm Gazetesi ulaştı.

Raporda, kazadan hemen sonra olay yerini terk eden ve daha sonra avukatıyla birlikte ifade vermeye giden sürücü A.Ş.'nin kazada kusursuz olduğu, Sinan Atakan Yavuz'un ise tam kusurlu olduğu belirtildi.

Aile bu duruma tepki gösterirken, hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi. 

"OLMAYAN İFADEYİ KOYDULAR"

Görünüm Gazetesi'ne konuşan acılı baba Sinan Yavuz, Atakan'ın olay anında yanında olan arkadaşının beyan etmemesine rağmen polis ifadesinde Atakan'ın kulaklıkla müzik dinlediği bilgisinin yer aldığını söyleyerek; "Arkadaşı ve babası böyle beyanları olmadığı yönünde söylemesine rağmen, adli tıp kurumuna, bilirkişiye ve mahkemeye ısrarla yanlış olan ifade gönderildi. Oğlumun, olaydan sonra bize gelen telefonuna baktığımızda son uygulamalarda müzik dinlemediği ortaya çıktı. Bunun yanı sıra kulaklığı da çantasının içinden çıktı. Eğer kulağında kulaklık olsaydı, onun da kan içinde olması gerekirdi" diye konuştu. 

"İTİRAZIMIZA RAĞMEN İLK TUTANAK GİTTİ"

Aracın şoförüne olay yeri keşfi yaptırılırken Sinan Atakan'ın arkadaşının ifadesinde kulaklıkla ilgili bir şey söylemediği yönünde itirazda bulunduğunu kaydeden baba Sinan Yavuz; "Bizim itirazlarımıza rağmen ilk tutanak İstanbul'a gitti. Yüzde 100 oğlumuza suç verdiler. Atakan'a bütün suçu verdiler. Arkadaşı da böyle bir ifade vermediğini söylemesine rağmen hep o ifade dikkate alındı" dedi. 

ŞOFÖR ‘ÇOCUKLARI GÖRMEDİĞİNİ’ SÖYLEMİŞ!

Öte yandan kaza yeriyle ilgili keşif yaptırılırken, Sinan Atakan Yavuz'un ölümüne neden olan tır şoförünün; "Ben önümde giden çocukları hiç görmedim" dediğini iddia eden baba Yavuz, "Ben hakime de söyledim. Çocukları görmediğini söylemek dikkatsizlik değil midir? Sürücü 82 metre sonra duruyor. Çok yorulduk. Öyle bir yorulduk ki. 28 Temmuz 2017'de oldu. Bizim oğlumuz vefat etti. O dakika nasıl olur da bütün suçun oğlumda olduğuna karar verdiler" diye tepki gösterdi.

OLAY YERİNDEN KAÇMIŞTI!

Acılı baba Sinan Yavuz, tır şoförünün Sinan Atakan'ı kanlar içinde gördükten sonra ambulansı bile beklemeden kaçtığını hatırlatarak, şoförün bir gün bile tutuklanmamasına isyan etti.

Baba Yavuz; "Adam zaten olay yerinden kaçıyor. Olaydan 1.5 saat sonra 19.00’da karakola avukatıyla beraber ifade vermeye geliyor. Bilirkişi burada ilk rapora göre yazıyor. İnsan hayatı çok ucuz. Hemen avukatıyla geliyor ifadeye. Bir üst mahkemeye de aynı rapor gitti. Ama hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz. Gerekirse Anayasa Mahkemesi'ne kadar gideceğiz" diye konuştu. 

İFADESİNE GÖRE ‘DURMUŞ’

Tüm bunların yanı sıra Sinan Atakan Yavuz'un hayatını kaybetmesine neden olan tır şoförünün, güvenlik kamerası kayıtları olmasına rağmen verdiği ifadede çocuğa çarptıktan sonra durduğunu söylediği öğrenildi.

 

Bu haber 3068 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter