26 Mayıs 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tiyatro Günleri başladı
Lüleburgaz’da okulların 1 yıl boyunca hazırlandıkları Ayçiçekleri Açarken Tiyatro Günleri başladı. 17 Mayıs’a kadar devam edecek etkinlikte çok sayıda tiyatro oyunu  sahnelenecek.
Lüleburgaz # 14 Mayıs 2019 Salı 07:57

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ‘Ayçiçekleri Açarken Tiyatro Günleri’nin 10.’su törenle başladı.

Prof. Dr. Necdet Tekin Kültür Merkezi’nde dün saat 11.00’da düzenlenen açılış törenine Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cihan Erdem, Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat Ulus, CHP İlçe Başkanı Bülent Metin, MHP İlçe Başkanı İlkay Karataş, lise öğrencileri ile öğretmenler katılım gösterdi.

ÖĞRENCİLER YAPTIĞI İŞLERİ BEĞENDİRDİ

Açılış öncesinde TPAO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik Bölümü öğrencilerinin yılsonu sergisi de ziyarete açıldı.

Serginin açılışını Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin ve TPAO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mahmut Dursun Durak gerçekleştirdi.

Okulun Grafik Bölümü Öğretmenleri Gülan Akın, Özgün Abay ve Simge Arıkan önderliğinde öğrencilerin hazırladığı logo, antetli broşür, kurumsal kimlik, katalog, tipografi, illüstrasyon, guaş boya, fotoğraf ve resim çalışmaları ilgiyle incelendi.

Serginin 17 Mayıs tarihine kadar açık kalacağı bildirildi.

“5 BİN 180 ÖĞRENCİ TİYATRO İZLEYECEK”

Tiyatro Günleri’nin açılış konuşmasını yapan Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Toklu; “ Bu yıl 13-17 Mayıs tarihlerinde, 2 ayrı salonda sahnelenecek 20 oyunu, 5 bin 180 öğrencimiz izleyecek. Her okulda hazırlanıp sergilenen tiyatro gösterileri, her yıl 1 haftaya toplanarak öğrencilerimizin beğenisine sunuluyor. Başlarken bahar aylarına denk getirilmişti. Trakya’da baharın gelişi ancak Ayçiçeklerinin açması ile özdeşleştirilebilirdi ve bu anlamda bu etkinliğe Ayçiçekleri Açarken adı verilmişti” dedi.

Konuşmanın ardından ‘Ayçiçekleri Açarken Tiyatro Günleri’nde ilk oyunu Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencileri sahneledi.

‘Artiz Mektebi’ adlı tiyatro oyununun ardından, Bahçelievler İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı ‘Keloğlan’ gösterisi sahne aldı.

Kepirtepe Anadolu Lisesi’nin ‘Artiz Mektebi’ tiyatro gösterisinde; Efe Berk, Irmak Yeşilyurt, Efecan Samsun, Egecan Yörükoğlu, Berkant Tongel, Mutluhan Demirkaya, Ezgi Çetin, Dilara Karagöz, Emir Kurt, Ayşe Sevilmiş, Aslınaz Günaydı, Eren Kalay, Güldeniz Karadiken, Yaren Doğalı, Hilal Uçar ve Sudenaz Bayrak görev aldı.

Bahçelievler İlkokulu’nun düzenlediği ‘Keloğlan’ tiyatro gösterisinde ise; Fatih Yılmaz, Ege Demir, Selim Kurban, Kerem Tilifilli, Hüseyin Akgül, Abay Kaçar, Akay Kaçar, Sarp Ege Özkan, Arda Günkaya, Umut Pırnız, Tibet Ardagül, Rabia Kahraman, Arda Yılmazlı, Eren Tiryaki ve Mustafa Efe Yılmaz görev yaptı.

Bu haber 672 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter