27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz Türk Ocağı’ndan Türkçülük Şöleni
Lüleburgaz # 14 Mayıs 2019 Salı 07:54

3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi tarafından Türk Milliyetçiliğinin tarihi konuşuldu.

Şölen adı altında düzenlenen etkinlikte Türk Ocağı Başkanı Emrah Gültekin, Türk milliyetçiliği mefkuresine hizmet edenlere duyulan minnet ve şükrandan, bu şöleni düzenleyen gençlerin gelecek adına Türk Ocakları için ne denli önemli olduklarından bahsederek, görevi devralmalarının ikinci yılının dolması münasebetiyle bu iki yılda emeği geçenlere teşekkür etti.

Şölende daha sonra Türk Milliyetçiliği mefkuresinin tarihi, Türk Ocakları’nın tarihi, Atatürk’ün Türk Ocakları için önemi, 3 Mayıs Türkçülük Günü’nün tarihi adlı sunumlar yapıldı. Ardından program okunan şiirler ve söylenen türkülerle devam etti.

Ocak Başkanı Emrah Gültekin tarafından programda emeği geçen Başkan Yardımcısı Murat Kaya’ya, Kırklareli Üniversitesi TÖDER Öğretim Görevlisi Utku Mehmet Öden’e, Burak Kaan Yılmaz’a, Yağız Alp Yılmaz’a, Şükrü Buğrahan Cengiz’e, Uğur Yılmaz Tağma’ya, Göksel Yakar’a, Aytuğ Kaya’ya, Mustafa Uğur Çetin’e teşekkür belgesi verildi.

 

Bu haber 451 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter