26 Mayıs 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz’a çifte gurur!
Lüleburgaz’dan iki şampiyon Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası Milli Takım kadrosunda görev yapacak.
Lüleburgaz # 14 Mayıs 2019 Salı 07:45

Haber Merkezi

14-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Yunanistan’da yapılacak olan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Cem Aktan Masterler 80 kiloda ve 10.sınıf öğrencisi Ezgi Ceyda Güzey 65 kiloda 18 yaş altı genç kızlar kategorilerinde Milli Takımda görev yapacaklar.

Sporcularımız, 3-7 Mart 2019 tarihlerinde Lüleburgaz Gençlik Spor Kulübü adına katıldıkları, Antalya/Kemer’de yapılan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda kürsüye çıkarak Milli Takıma girmeyi hak kazanmışlardı.

Aktan ve Güzey, şimdi de 14-23 Mayıs’ta Yunanistan’ın Loutraki  şehrinde yapılacak olan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda mücadele edecekler.

Şampiyona ile ilgili konuşan Cem Aktan; “İkinci kez Milli takım formasını giyeceğim. 12-21 Ekim 2018 tarihlerinde Antalya Belek’te yapılan 40.Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Dünya 8’incisi oldum. Avrupa Şampiyonası’nda derece yaparak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğim. Öğrencim Ezgi Ceyda Güzey de bilek güreşine yeni başlamasına rağmen planlı ve programlı çalışması sayesinde Milli Takım kadrosuna girmeyi hak kazanarak ilk defa Milli Takım formasını giyerek ülkemizi temsil edecek. Amacımız, pek yaygın olmayan Bilek Güreşi sporunu yaygınlaştırmak ve bu spora meraklı yetenekli gençleri tespit etmektir. Lüleburgaz Gençlik Spor Bilek Güreşi Takımı olarak çalışmalarımız devam edecek ve yeni şampiyonlar çıkaracağız. Bize desteklerini esirgemeyen Bilek Güreşi antrenörü Mehmet Emin Kaska hocam ve Lüleburgaz Gençlik Spor Müdürü Cihan Erdem’e teşekkürlerimi borç bilirim” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 505 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter