27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tek çare Lüleburgaz Belediyespor!
Lüleburgazspor’un borcu ne kadar?
Lüleburgaz # 13 Mayıs 2019 Pazartesi 07:54

BAL’a katılırsa kaç transfer yapacak?

Kaç kombine satıldı?

-

Lüleburgazspor Başkanı Şenol Turan, takımın Bölgesel Amatör Lig'de kalabilmesi için 1.5 milyon liraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek kurtuluşun reçetesini sundu. Turan; "Tek kurtuluş, Lüleburgazspor'un bireylere, iş insanlarına mahkum olmaması için belediye takımı olmasıdır. Ben şahsım olarak başkanlıktan feragat etme anlamında hazırım" dedi.

Turan, belediye, STK, iş insanları ve kentten bekledikleri desteği alamadıkları takdirde Lüleburgazspor'u BAL'dan çekeceklerini de sözlerine ekledi. 

Tansu Edip GÖKBUDAK-Özel Haber

Süper Amatör Lig'den BAL'a çıkma hakkı elde eden Lüleburgazspor'da sular durulmuyor.

Geçmiş dönemlerden kalan borçlara rağmen bütün yaş kategorilerinde mücadele eden Lüleburgazspor'un BAL'da kalabilmesi için 1.5 milyon liralık bütçeye ihtiyacının olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili Görünüm Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulunan Şenol Turan, BAL'da kalıp kalmayacaklarından, takımın kurtulabilmesi için yapılması gerekenlere kadar çok sayıda konuyu açıkladı. 

"TEK KURTULUŞ ‘BELEDİYESPOR’ OLMAMIZ" 

Süper Amatör Lig’de ve Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden takımların büyük bir kısmının bulundukları belediyeler tarafından desteklendiğini, ancak Lüleburgazspor'un hiçbir şekilde belediye tarafından desteklenmediğinin altını çizen Turan; "Edirne Belediyesi geçen yıl takımına 5 milyon lira harcadı. Edirnespor, Edirne Belediyespor oldu. Biz bu teklifi Emin Halebak'a da, Murat Gerenli'ye de götürdük. Sıcak bakmadılar. Aslında tek kurtuluş, Lüleburgazspor'un bireylere, iş insanlarına mahkum olmaması için belediye takımı olmasıdır. Lüleburgaz Belediyespor olursa ben şahsım olarak başkanlıktan feragat etme anlamında hazırım. Tek kurtuluşumuz budur" diye konuştu. 

"BELEDİYEDEN DESTEK GÖREMEDİK"

Geçmiş dönemlerde Lüleburgazspor'u iş insanlarının aldığını söyleyen Turan; "Bu çözüm değildir. BAL'da şampiyon olabilmek için ortalama 3 milyon lira gerekiyor. Bunun sonu yok. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan şampiyonluk primini 300 bin lira belirledi. Bizim bulunduğumuz Süper Amatör Lig'de bütün rakiplerimiz belediye destekliydi. Ben bu zamana kadar Lüleburgaz Belediyesi'nden bir tane destek görmedim" dedi.

"SPORCU EVİ YAPILSIN"

BAL'a çıkmaları halinde 10'u dış, 7'si iç transfer olmak üzere 17 transfer yapmaları gerektiğini kaydeden Turan, bu sporcuların barınmasının da sorun olduğunu söyledi.

Turan; “Lüleburgaz Belediyesi’nin birinci görevi bana göre Sporcu Evi yapmasıdır. Biz LYFA’ya ya da belediyenin atıl durumdaki imar yerlerine Sporcu Evi yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

“BAL’DAN ÇEKİLİRİZ”

4 yıllık başkanlık döneminde çok zorlu süreçler yaşadıklarını, bu süreçleri de tekrar yaşamak istemediklerini kaydeden Turan; "Lüleburgazspor'un kalıcı birtakım olması gerekiyor. Tribünlerden gelen, Lüleburgazspor sevdalısı olduğunu söyleyen Murat Gerenli belediye başkanlığını kazandı. Biz Murat Gerenli'den umutluyuz. BAL'a çıkma hakkı kazandıktan sonra birebir görüşme yapmadık. Belediye meclis üyelerimizle birebir toplantı yapıyoruz. Süreci araştırıyoruz. Meclis üyeleri bizden zaman istedi. Belediye meclis üyelerimiz Murat Gerenli ile görüşüp bize döneceklerini söylediler. Biz bu kapsamda dosya hazırladık. Dosyamızı Murat Gerenli ile görüşüp kendisine sunacağız. Belediyemizin destekçimiz olup olmayacağını bilmiyoruz. Eğer ki geçmiş yıllardaki gibi bir süreç olacaksa kamuoyuna deklare ediyorum: Eğer destek olmazsa Lüleburgazspor olarak BAL'a katılmayacağız" dedi.

"BU ŞEHRE YAZIK OLUR"

Lüleburgazspor'un 300'den fazla sporcuyla bütün yaş kategorilerinde mücadele ettiğini ve Türkiye'nin en iyi altyapılarından birine sahip olduğunu vurgulayan Turan, BAL'a çıkamadıkları takdirde, kente ihanet edilmiş olunacağını söyledi.

Turan; "Bu şehre yazık olur. Bu çocuklar bunu hak etmiyor. Sıfır imkanlarla BAL'a çıkma başarısını gösterdik. Eğer BAL'a çıkarsak, Süper Amatör'de devam edip şampiyon olsak bile BAL'a çıkamıyoruz. 2 yılımızı kaybetmiş oluyoruz. Şehrin artık Lüleburgazspor'u ne kadar ciddiye aldığını görelim. Biz Lüleburgazspor olarak taraftarımız kombine satalım dedi. 150 bin nüfuslu kentiz. BAL'da ortalama 3 bin seyirciyle oynadık. En az bin tane kombine satacaktık fakat 13 tane kombine sattık. O zaman bu şehirde hiç kimse kalkıp bana 'Biz bu takımı şuralarda istiyoruz' demesin. İlk önce taraftarı, esnafı sahip çıkacak. Sadece Lüleburgaz Ticaret Sanayi Odası'na bağlı 2 bin 500'e yakın faal şirket var. İş adamları da buradan kazanıyorsa takımını desteklemeli" diye konuştu. 

"ISRARLA GÖRMEZDEN GELİYORLAR"

Lüleburgazspor'un şehrin marka değeri olduğunu kaydeden Turan, takımın 79-80'li yıllarda Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi takımları elediğinin de altını çizerek; "Lüleburgazspor bu şehrin tek marka değeridir. Ancak layık olduğu itibarı görememektedir. Gerek halkımızdan gerek işadamlarımızdan ve gerekse bu işin sponsoru olması gereken, sahiplenmesi gereken kişi ve kurumların yıllardan beri ısrarla görmemezlikten gelmesini anlayamıyorum" ifadelerini kullandı.  

HALEBAK'A ÇOK SERT TEPKİ

Süper Amatör Lig'de şampiyon olduklarında bir tane bile kutlama mesajı almadıklarını söyleyen Turan, bir önceki belediye başkanı Emin Halebak'a da tepki gösterdi.

Turan; "Netice itibariyle Emin Halebak döneminde ısrarla görmezden gelindik. Emin Halebak yüzümüze karşı, 'Futbol gereksiz bir spor dalıdır. Kapatılması gerekir. Bu işi yaparsanız yapın, benim sorumluluğum da, desteğim de yok' diyecek kadar pervasız bir insandır. Lüleburgazspor'a yabancı bir insandır" dedi.

KULÜBÜN BORCU NE KADAR?

Turan, göreve geldiklerinde takımın 2 milyon liraya yakın borcu olduğunu, bu borçları o dönemki yöneticilere bağlayarak ödeme çıkarttırdıklarını belirterek; "Vergi Dairesi'ne 800 bin lira, SGK'ya da 400 bin lira civarında borcumuz kaldı. Bu rakam ödenmeyecek bir rakam değil. Lüleburgazspor'un bu saatten sonra BAL'da asansör takım olmaması gerekir. Lüleburgaz Trakya'nın hem merkezi, hem de yaşanılabilir en önemli ilçelerinden birisidir. Belediyemiz, kaymakamımız, STK'larımızın şehrin sembol takımına sahip çıkması gerekir. Bir avuç taraftarın mücadelesiyle olacak iş değil. 4 yıldır yel değirmenleriyle savaşıyoruz. Şehir duyarsız. Şehrin belediye başkanı, mülki amiri, STK'ları bu işe girmediği zaman esnaf da duyarsız kalıyor" şeklinde konuştu.

 

Bu haber 2638 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter