27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
En acı anneler günü!
"Çevreyolu yapmadığınız için ben ölüyüm!"
Lüleburgaz # 13 Mayıs 2019 Pazartesi 07:49

Lüleburgaz'da 28 Temmuz 2017'de tırın çarpması sonucu hayatını kaybeden Sinan Atakan Yavuz'un (13) ailesinin acısı hala ilk günkü tazeliğini koruyor. Oğlu olmadan 2'nci anneler gününü geçiren gözü yaşlı anne Aynur Yavuz, "Oğlumun ölümü 2 yıla yaklaşıyor ama çok zor. 2019'da trafik kazaları azaldı diye mesaj geldi. Lüleburgaz'da çevreyolu yapmadığınız için ben şu an ölüyüm. Beni aramakta geç kaldılar. O kadar ağladım ki. Ölümlerin azalması neyi değiştirir?" dedi. 

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz'da 2018 yılında tır sürücüsü A. Ş'nin D-100 Karayolu'nda emniyet şeridinde bisikletiyle giden Sinan Atakan Yavuz'a çarparak ölümüne neden olmasının üzerinden neredeyse iki yıl geçti.

Olaydan sonra durmayıp kaçan ve kazadan 1.5 saat sonra avukatıyla karakola ifade vermeye giden sürücü A. Ş. serbest kalırken, acılı anne Aynur Yavuz, oğlu olmadan geçireceği 2'nci anneler gününe hazırlanıyor. 

EVİN HER KÖŞESİ ATAKAN!

Aile evin her bir köşesini trafik canavarının hayattan kopardığı Sinan Atakan Yavuz'un fotoğraflarıyla donattı.

Her gün acılarını taze tutan aile adaletin yerini bulmasını isterken gözü yaşlı anne Aynur Yavuz, "Adalet yok. Hiç yok. Oğlumun ölümü 2 seneye yaklaşıyor ama onsuz olmak çok zor" dedi. 

‘BEŞİKTAŞ’ NEVRESİMİ HALA DURUYOR

Acısı günden güne derinleşen acılı anne Aynur Yavuz, Sinan Atakan Yavuz'un ölmeden önce kullandığı çok sevdiği Beşiktaş nevresimi olan yatağıyla, çalışma yaptığı formül tablosunu hala sanki oğlu bir gün gelecekmiş gibi hazır tutuyor.

Bir an olsun acıları azalmayan acılı aile evin her köşesine oğullarından bir hatıra koyarken, küçük Sinan'ın yapmak istediği bisikletinin tekerlek jantı odasının duvarında asılı durarak duygulandırdı. 

"BİSİKLETLİ GÖRSEM KÖTÜ OLUYORUM"

Adaletin hala yerini bulmamasının hayatlarını daha da kötü duruma getirdiği Aynur Yavuz, "Bizim artık gündüzlerimiz gece oldu. Bugün dışarı çıktım. Merdiven boşluğundan baktım. Atakan'ın arkadaşı annesine el salladı. Öğle yemeğine gelmişti. Atakan sağ olsaydı o da öğlen yemeğe gelecekti. Okul servislerini, arkadaşlarını görüyorum. Bir bisikletli görsem kötü oluyorum. Dışarı çık diyorlar ama o kadar zor ki. Bir anne hamile kalıyor. Karnındaki çocuk sağlıklı doğsun diye dua ediyorsun. Benim oğlum nur topu gibiydi. Hiç hasta değildi, birden önümüze duvar örüldü. O kadar çok zor ki. Geceleri bizi öperdi. İyi geceler demeden yatmazdı" dedi.

EN ACI MESAJ!

İçişleri Bakanlığı'nın trafik kazalarının azalmasına ilişkin mesajının hattını açık bıraktıkları Atakan'ın telefonuna da geldiğini söyleyen Yavuz; "Bütün telefonlara İçişleri Bakanlığı'ndan '2019 yılında trafik kazaları azaldı' şeklinde mesaj geldi. Atakan'ın hattını kapatmadığımız için onun telefonuna da geldi mesaj. 'Lüleburgaz'da Çevreyolu yapmadığınız için ben şu an ölüyüm. Beni aramakta geç kaldınız' diye yazdım. O kadar ağladım ki. Ölümlerin azalması neyi değiştirir? Bize bir çevreyolu yapmadılar. Her yerin çevreyolu var. Burada yok" diye tepki gösterdi.

"KİME BAYRAMLIK HAZIRLAYACAĞIM?"

Anneler gününün gelmesiyle birlikte acısının daha da derinleştiğini söyleyen Yavuz, "Oğlumun ölümü 2 seneye yaklaşıyor ama çok zor. Ramazan ayında oruç tutardı, pide alırdı bize. Kime bayramlık hazırlayacağım diye akşamları hiç uyuyamadım. Anneler günü geliyor.  Bizim iki çocuğumuz var. İki tane olması neyi değiştirir? Kimse kimsenin yerine tutmaz. İnsan bir köpeğe vurunca durup bakıyor. Bu insan ya. İnsanı öldürüp bırakıyorsun, ardından olaydan sonra karakola avukatıyla ifadeye geliyor. Aynı şekilde kendi oğlu olsa ne yapacaktı? Yardım bile etmiyor. Ambulans gelmeden kaçıyor. Oğlumuzu hastaneye yetiştirmeye çalışsa bir şey diyemeyeceğiz. Kendi oğluna çarpsa bırakıp gidecek mi? Nereye gidecek?" diye konuştu. 

"HER GÜNÜMÜZ AĞLAYARAK GEÇİYOR"

Baba Sinan Yavuz da, "Oğlumun da ismi Sinan Atakan Yavuz. Ona demiştim, 'Sen de çocuğuna Sinan koyarsın. Sinan ismi yüzyıllarca gider' demiştim. Ama olmadı. İşimiz çok kötü.  Çok başarılı bir öğrenciydi. Mahallesinde, okulunda sevilen lider bir çocuktu. Her günümüz ağlayarak geçiyor" dedi. 

 

Bu haber 2171 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter