27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Direksiyon başında 34 yıl!
"Bu işte doktor gibiyiz”
Lüleburgaz # 11 Mayıs 2019 Cumartesi 09:21

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz’da yılın sürücüsü seçilen 62 yaşındaki şehir içi minibüs şoförü Ahmet Aydın, Görünüm Gazetesi'ne konuştu. Trafikte 10 yıldır değil kaza, trafik cezası bile almayan Aydın; "Biz bu işte doktor gibiyiz. En ufak hata insan hayatına mal olur. O nedenle trafik kurallarına her zaman uymalıyız" dedi. 

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz'da Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca tarafından kendisine "Yılın Sürücüsü" plaketi verilen Ahmet Aydın, yaşadığı mutluluğu Görünüm Gazetesi ile paylaştı. Yaklaşık 35 yıllık şoför olan Aydın, trafik kurallarına uyulduğu zaman kaza ve trafik cezası alma riskinin ortadan kalktığını söyledi. 

DİREKSİYON BAŞINDA 34 YIL

1985 yılından beri Lüleburgaz'da şehir içi minibüslerde direksiyon sallayan ve ekmeğini bu işten kazanan Aydın, şimdi ise yenilediği minibüsünü oğluyla birlikte işletiyor. Her sabah Pazaryeri'ndeki ilk duraktan ilk seferine başlayan Aydın, gün boyu yolcuları güvenli bir şekilde istediği yere götürüyor. Tam 34 yıldır direksiyon başında olan Aydın, "Umarım oğlum da ileride babası gibi yılın sürücüsü seçilir. Bu tarz güzel şeyleri herkesin örnek almasını istiyorum" dedi. 

DOKTOR BENZETMESİ

Yolcularının güvenliği için hız sınırları içerisinde trafik işaretlerine sürekli uyarak direksiyon salladığını söyleyen Aydın, şoförlüğü doktorluk mesleğine benzetti. Aydın, "Ben özellikle işim gereği can taşıyorum. O yüzden yolcularımın da güvenliği için kurallara uyarak, yavaş gitmem gerekiyor. Kendimi bildim bileli minibüs şoförüyüm. Bu işte doktor gibiyiz. En ufak bir hata insanın hayatına mal olur. Trafik kazaları yaşanmaması için sürücülerin kurallara uyması gerekiyor" diye konuştu. 

"MİNİBÜSÇÜLER OLARAK GURURLUYUZ"

Lüleburgaz 105 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Ahmet Ersöz de, minibüsçüler olarak gururlu olduklarını söyleyerek, "İşimiz çok zor, ama işimiz zor olduğu halde trafik kurallarına uyup, yolcularla iyi bir diyalog kurduğumuz zaman böyle güzel gelişmeler yaşanıyor. En iyi hizmeti vermek için çaba sarf ediyoruz. Bu çabayı da sarf ederken araç takip ve kamera sistemiyle hangi şoförün nerede hata yaptığını canlı olarak izliyoruz. İyi bir diyalog halinde olursak her şey oluyor" diye konuştu.

ŞOFÖRLERE İLETİŞİM KURSU VERECEKLER

Lüleburgaz'daki minibüs şoförlerinin büyükşehirlerde görev yapanlara göre daha kibar ve kurallara uyan şoförlerden oluştuğunu kaydeden Ersöz; "Her geçen zaman daha iyi hale geliyoruz. Şoförlerimizin çoğu lise ve üniversite mezunu. Ama biz her zaman en iyisini istiyoruz. Bu nedenle şoförlerimize yönelik önümüzdeki süreçte halkla ilişkiler eğitimi vereceğiz.  Şoförlerimizin de vatandaşlarımızla diyalogları iyidir. Kurallara uyduğumuz, işimizi severek yaptığımız sürece başarılı olacağımıza inanıyoruz" dedi. 

 

Bu haber 2649 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter