27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
TYSD’den 11 öğrenciye bisiklet
Milli Mücadele’nin 100’üncü yıl dönümü kapsamında Türkiye Yardım Sevenler Derneği Lüleburgaz Şubesi tarafından, başarılı 11 öğrenciye bisiklet hediye edildi.
Lüleburgaz # 11 Mayıs 2019 Cumartesi 09:21

Çınar TÜRKMEN

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Lüleburgaz Şubesi tarafından ilçedeki okullardan belirlenen 11 başarılı öğrenciye bisiklet hediye edildi.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Merkezi’nin önerisiyle derneğin Lüleburgaz Şubesi, 19 Mayıs 1919 Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadele’nin 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla okullarında başarılı olan 11 öğrenciye bisikletleri törenle teslim edildi.

Dün saat 11:00’de derneğin Ekin Atölyesi’nde düzenlediği törende konuşan Başkan Aynur Ertem; “12-14 yaş arasında başarılı, ihtiyaç sahibi çocuklarımıza Milli Mücadele’nin 100’üncü yıldönümü dolayısıyla aldığımız bisikletleri hediye ettik. Türkiye Yardım Sevenler Derneği olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitimi için de Lüleburgaz’da 24 öğrenciye Atatürk Eğitim Bursu vermekteyiz. Bu yardımlarımız artarak devam edecektir. Öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından okul müdürleri tarafından belirlenen 11 öğrenciye bisikletleri teslim edildi.

Çocukların aileleri ve okul müdürlerinin de katıldığı törende çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

 

 

 

Bu haber 615 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter