27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Trafiğin örnek isimleri!
Babaeski’de Yılın Trafik Görevlileri Polis Memuru Hasan İlden ve Mehmet Ersal, kırsal alanda J.Uzman Çvş. Hasan Gökçe ve Yılın Örnek Sürücüsü ise BağlantıAhmet Kınar seçildi.
Lüleburgaz # 11 Mayıs 2019 Cumartesi 09:19

Metin KARAKUŞ

Babaeski İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası iş birliğince “Karayolu Trafik Haftası” programı düzenlendi.

Atatürk Meydanında yapılması gereken tören, havanın yağışlı olması nedeniyle Öğretmenevi’nde yapıldı.

Programa Kaymakam Hakan Özarslan, Belediye Başkan Vekili Fatih Erdem, İlçe Emniyet Müdür Vekili Yakup Bakıcı, İlçe Jandarma Komutan Vekili J.Bşçvş Osman Dinçel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur, şoförler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Büro Amiri Polis Memuru Yaşar Ekici yaptı.

Ekici, konuşmasında; “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak ilan edilmiştir. İlçemizde başta trafik etkinlikleri kapsamında düzenlenecek faaliyetlerde olmak üzere tüm yıl boyunca “Yaya önceliği” ve “Trafikte Yaya Güvenliği” hususlarının işlenmesi öncelikli hedefimizdir” dedi.

Daha sonra programın sunumunu Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Sekreteri Şenay Babaç yaptı.

Genel Sekreter Şenay Babaç, İlçe Trafik Komisyonu Başkanlığınca “Babaeski İlçesi’nde Yılın Trafik Görevlileri; Polis Memuru Hasan İlden ve Mehmet Ersal, Kırsal alanda; J.Uzman Çvş. Hasan Gökçe ve Yılın Örnek Sürücüsü ise Ahmet Kınar’ın seçildiğini söyledi.

Program kapsamında ilçe genelinde düzenlenen trafik konulu resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

İlkokullar Resim Yarışmasında:

1.Fevziye Erkal (Plevne İlkokulu)

2.Gülce Alan (Cumhuriyet İlkokulu)

3.Belenay Mola (Cumhuriyet İlkokulu)

Ortaokullar Resim Yarışmasında:

1.Nilsu Çambeli (Alpullu Şeker Ortaokulu)

2.Kardelen Nur Ayten (Babaeski Ortaokulu)

3.Cemre Babuccu (Fatih Ortaokulu)

Liseler arası Şiir Yarışmasında:

1.Busenur Bozacı (Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

2.Ilgın Bahar (Atatürk Anadolu Lisesi)

3.Şeydanur Bozkurt (Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi) ödül aldı.

Ödül ve plaketler Kaymakam Hakan Özarslan, Belediye Başkan Vekili Fatih Erdem, İlçe Emniyet Müdür Vekili Yakup Bakıcı, İlçe Jandarma Komutan Vekili J.Bşçvş Osman Dinçel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Vekili Hilmi Baktı tarafından verildi.

Ayrıca, Karayolu Trafik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde, okullarda öğrencilere seminer düzenleyen şoför esnafına gerekli eğitimleri veren ve Babaeski İlçesine yapmış oldukları hizmet ve katkılarından dolayı, Trafik Tescil Denetleme Büro Amir Vekili Polis Memuru Yaşar Ekici’ye ve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Buyur’a, İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü tarafından çeşitli ödül ve plaket verildi.

 

 

Bu haber 1007 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter