27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Cenazede sürpriz isim
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 25.Dönem Kırklareli Milletvekili Hamdi Irmak’ın babası Hafız İrfan Irmak'ın cenaze törenine eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı.
Lüleburgaz # 11 Mayıs 2019 Cumartesi 09:18

Metin KARAKUŞ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Başdanışmanı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 25.Dönem Kırklareli Milletvekili Hamdi Irmak’ın babası Hafız İrfan Irmak, 80 yaşında hayatını kaybetti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Kuran Kursu Öğretmeni olarak emekli olan Hafız İrfan Irmak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Başdanışmanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi 25.Dönem Kırklareli Milletvekili Hamdi Irmak ile ev hanımı Fatma Birgül Gülbaş’ın babaları ve 7 torun sahibiydi.

İkamet ettiği evinde hayatını kaybeden, Hafız İrfan Irmak, bir süredir İstanbul Fatih’te tedavi görmekteydi.

1999 yılında annesi Sevda Irmak’ı kaybeden, Hamdi Irmak, 20 yıl aradan sonra babası Hafız İrfan Irmak’ı da kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadı.

Hafız İrfan Irmak’ın cenazesi, doğduğu köy olan Babaeski’ye bağlı Kadıköy’de, Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Köy Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla defnedildi.

Cenazeye  2014–2016 yılları arasında AK Parti genel başkanlığı ve Başbakanlık görevi yapan Ahmet Davutoğlu, Babaeski Kaymakamı Hakan Özarslan, Babaeski İlçe Müftüsü Mehmet Şimşekoğlu ve çevre İl ve İlçelerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Ahmet Davutoğlu, Köy Mezarlığına yürüyerek götürülen merhum Hafız Irmak’ın tabutuna omuz verdi.

Davutoğlu, cenaze töreninde yaptığı kısa konuşmada; “Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki görevi süresince, kuran ahlakı ile birçok öğrenciler yetiştiren, yaşamımızda kendisini örnek aldığımız o yüce insanı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Eminim bugün burada mütevazı bir cenaze töreni ile onu baba ocağında defnederken, Türkiye’nin birçok İl ve İlçesi’nde görevi dolayısıyla Kuran’a hizmet eden merhum Hafız İrfan Irmak Hocamız hakkında kimse kötü bir söz edemez. Mübarek insanlar mübarek günlerde son yolculuğa çıkarlar, o da her halde uzun zamandır rahatsız olduğu hastalığından sonra bugünleri seçmiş. Ramazan-ı şerif ile birlikte mukaddes bir yolculuğa, bizlerin şahitliği ile helalliği ile çıkacak. Allah yolunu açık eylesin, vardığı mekânı mukaddes eylesin, onun bu Kuran’a hizmeti dolayısıyla mekânının cennet olmasından hiçbir şüphemiz yok. Allah onu nasip eylesin. Bizleri de onun yanında bulunmaya layık eylesin inşallah” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Başdanışmanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi 25.Dönem Kırklareli Milletvekili Hamdi Irmak, cenaze töreninden sonra taziyeleri kabul etti.

Davutoğlu ise cenaze töreninden sonra, Kadıköy’den ayrılarak, Ankara’ya hareket etti.

Bu haber 3955 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter