18 Ağustos 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kentspor’dan ‘hakem’ tepkisi
Lüleburgaz # 12 Şubat 2019 Salı 09:15

Haber Merkezi

Lüleburgaz Kentspor Yönetim Kurulu, Süper Amatör Lig’de hakem atamalarının sabredilemez duruma geldiğini belirterek İl Hakem Kurulu’na tepki gösterdi.

Kulüpten yapılan açıklamada, kulübün karışmış olduğu olay olmamasına rağmen ligin ilk yarısında zirve mücadelesi verdiği Vizespor’la oynanacak müsabakanın tertip komitesinin aldığı karar ile seyircisiz olarak oynatılması ile başlayan sürecin ligin ikinci yarısında da devam ettiği belirtildi.

“BASİRETSİZ YÖNETİM ANLAYIŞI”

Kentspor’dan yapılan açıklamada; “Lüleburgaz Kentspor Kulübü olarak A Takım ve Altyapı kategorilerinde yer alan 4 takımımız ile bahsi geçen yeşil sahanın içerisinde centilmenlikten asla ödün vermeden 45 yıldır mücadele etmekteyiz. Kulübümüz A Takımı sezon öncesi bazı çevreler tarafından lige katılamaz diye nitelendirilirken şu an Kırklareli Süper Amatör Lig’de 14. Hafta sonunda toplamış olduğu 31 puanla 2. sırada yer alarak saha içerisinde en güzel cevabı vermiştir. Ancak, saha içerisinde vermiş olduğumuz mücadele, fair play çerçevesindeki duruşumuz ve polemikten uzak yapımız saha dışındaki bir takım durumlardan rahatsızlık seviyemizi maalesef ki sessiz kalamayacağımız bir seviyeye getirmiştir. Ligin ikinci yarısının başlamasıyla birlikte 2. haftada Çakıllı Gençlerbirliği deplasmanındaki hakemlerin ve 3.haftada Evrenspor müsabakası hakemlerinin yönetimleri ile ilgili değerlendirmenin spor camiasında ne şekilde yapıldığı herkes tarafından bilinmektedir. 8 Şubat 2019 Cuma günü yapılan 14. Hafta Hakem atamaları ise il hakem kurulunun basiretsiz yönetim anlayışını bir kez daha gözler önüne sermiştir” denildi.

“ŞÜPHELERİMİZ HAKLI ÇIKTI”
Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Kırklareli futbol camiası tarafından bilinmektedir ki ligdeki rakiplerimizden Babaeskispor, Babaeski Belediyesince finanse edilmektedir. Hakem ataması ile Kaynarca Gençlerbirliği müsabakasına atanan orta hakem Babaeski Belediye Başkan Yardımcılığı yapmaktadır. Yani sporcuların ödemelerini yapan takımla ilgili giderleri üstlenen kurumun 2 numarası. Konu ile ilgili rahatsızlığımız kulüp başkanımız tarafından ivedi olarak Kırklareli A.S.K.F Başkanı Hasan Başdemir’e iletilmiş ve söz konusu hakemin bu ligde maç yönetmesinin etik olup olmadığı kendisine sorulmuştur. Aldığımız cevapta ne hakemde ne de atamada art niyet aramamamız gerektiği, hakemlerimize sahip çıkmamız gerektiği tarafımıza söylenmiştir. Kulüp olarak maç öncesinde bir açıklamanın karşılaşma öncesi ortamı gereceği düşüncesi ile bu açıklamayı bugün yapmanın daha uygun olacağı kanaatine varılmıştır. Ancak 10 Şubat 2019 Pazar günü Pınarhisar Sentetik Sahada Saat 14:00’da başlayan Kaynarca Gençlerbirliği müsabakasının hakemi tüm şüphelerimizi haklı çıkaran bir yönetim sergilemiştir. Karşılaşma esnasında rakip oyuncuların bile penaltı diye durduğu, biri elle oynama, diğeri arkadan tekme ile gerçekleşen iki net penaltımızı vermeyen art niyetsiz maçın orta hakemi; 90 + 5. dakikada yardımcı hakeminin lehimize faulü bildirmek için kaldırdığı bayrağı müthiş bir marifetle aleyhimize penaltı olarak değiştirmiştir. Kıdemli yardımcısı tarafından pozisyonun Kentspor lehine faul olduğu söylenmesine rağmen “Ben penaltı vereceğim” diyerek maçı katletmek için elinden geleni ardına koymamıştır. Penaltı atışı esnasında topun başına geçmek yerine Kaynarca Gençlerbirliği oyuncusunun atışı kullanmasına izin vererek ise büyük bir centilmenlik örneği göstererek karşılaşmayı izleyen herkesi duygulandırmıştır. Kutluyoruz. Kalecimiz Mert Karacan penaltıyı kurtararak ilahi adalet kavramını öğrenme şansını umuyoruz ki kendisine hatırlatmıştır”

“SPORCULARIMIZIN ALIN TERİNİN ARKASINDAYIZ”

“Belirtmek isteriz ki, takımımızın tüm rakiplerini futbol kuralları çerçevesinde yenebileceğine olan güvenimiz kadar her rakibimizin de takımımızı yenebileceğine inancımız tamdır. Yukarıda bahsi geçen olayların değerli rakiplerimizin herhangi birini hedef alması söz konusu değildir. Ne bizim ne de rakiplerimizin başarılı olmak ya da maç kazanmak için hakemlerin yardımı veya eyyamına ihtiyacı yoktur. Ümit ediyoruz ki Kırklareli ASKF, Tertip Komitesi ve İl Hakem Kurulu şapkayı önlerine koyup bizleri saha içerisinde futbol kuralları çerçevesinde bir yarıştırmaya uygun ortamı yaratacak tedbirleri alacaktır. Almalıdır.
Lüleburgaz Kentspor olarak sporcularımızın saha içerisinde döktükleri alın terinin her damlasının arkasında dimdik duracağımızı belirtir kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.”

 

Bu haber 565 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter