20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bakan Lüleburgaz’da konuştu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaretinde, Kırklareli ve Lüleburgaz’ın bakanlık için farklı bir öneme sahip olduğunu söyledi. Dönmez, Vize, Pınarhisar ve Ahmetbey’e de bu yıl içerisinde doğalgaz verileceğini kaydetti.
Lüleburgaz # 12 Şubat 2019 Salı 07:48

Tansu Edip GÖKBUDAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Trakya’da bulunan doğalgaz rezervlerinin açılış töreni ve birtakım temaslarda bulunmak için Lüleburgaz'a gelen Bakan Dönmez, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanlığı'nı ziyaretinde; "Uzunca bir süredir bu bölgeye bir inceleme gezisi planımız vardı ama nasip bugüneymiş" dedi.

Dönmez Kırklareli ve Lüleburgaz'ın sorunlarıyla ilgilendiklerini söyleyerek; "Yörenin sorunlarını başta sayın milletvekilimiz olmak üzere il başkanımız ve belediye başkanlarımızla sık sık bakanlığımızla ilgili konularda iletiyorlar biz de onlara çözüm arıyoruz" diye konuştu.

"KIRKLARELİ VE LÜLEBURGAZ'IN FARKLI BİR ÖNEMİ VAR"

Kırklareli ve Lüleburgaz'ın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı için farklı bir öneme sahip yerler olduğunu söyleyen Dönmez; "İki büyük işletmemizin Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ'ın önemli projelerinin de yer aldığı bir ilimizdir Kırklareli. Yeraltı zenginlikleri açısından da, hem petrol, hem gaz, hem de kömür zenginliği açısından da zengin bir ilimiz" dedi.

"ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın 2 yıl önce yenilenebilir kaynakların bulunması yönünde ciddi çalışmalar içerisine girdiğini kaydeden Dönmez; "Elektrik yatırımları açısından da baktığımızda bölgenin öne çıkan projelerinin bu bölgede yer aldığını görüyoruz. Sürekli gündemimizde olan illerimizden birisi. Bildiğiniz gibi milli enerji ve maden politikası kapsamında özellikle yerli ve yenilenebilir kaynakların azami ölçüde kullanılabilmesi için 2 yıl önce önemli bir çalışma başlatmıştık. Bu aramalarımız ve araştırmalarımız devam ediyor" dedi.

Bakan Dönmez, Vize ve Pınarhisar ile Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey beldesine bu yıl içerisinde doğal gaz geleceğini bildirdi.

Dönmez, AK Parti'deki toplantının ardından Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katıldı. 

Öte yandan Dönmez'e AK Parti ilçe Başkanlığı önünde partililer tarafından çiçek verildi.

 

Bu haber 2834 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter