18 Ağustos 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Dik yeniden aday!
“Tecrübemle hizmet için adayım”
Lüleburgaz # 12 Şubat 2019 Salı 07:47

Lüleburgaz Gençlik Mahallesi Muhtarı Remzi Dik, yaklaşık 5 bin 300 seçmen bulunan mahalleye yeniden muhtar aday olduğunu açıkladı. Dik; “Tecrübemle hizmet için adayım. Yapamayacağım hiçbir şeye söz vermem” dedi.

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Gençlik Mahallesi Muhtarı Remzi Dik, 1 dönem daha muhtarlığa aday olduğunu açıkladı.

Mahalleliden gelen talep doğrultusunda tekrar aday olduğunu söyleyen Dik; “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Halkımız beni yolda gördüklerinde biz senden memnunuz dediler. Aday olmam konusunda ısrarcı davrandılar. Tecrübemle hizmet için adayım” dedi.

Muhtarlık döneminde yaptığı çalışmalardan bahseden Dik; “Şükür ki bugüne kadar vatandaşla en ufak bir tartışmam olmadı. Düğünlerde, cemiyetlerde herkesin yanında oldum. Belediye ile uyum içinde çalışıyoruz. Mahallemizde çöp sorunu kalmamıştır. Çöp konteynırları ilk bizim mahallemizde dağıtıldı. Sokak hayvanları barınaklara alındı” diye konuştu.

“MUHTARLIK HİZMET AŞKI İLE YAPILACAK BİR İŞTİR”

Muhtar seçildikten sonra her akşam 1 saat sokakları gezdiğini söyleyen Remzi Dik şöyle konuştu; “Her akşam sokak lambaları yanıyor mu, çöp, yol, su sorunu var mı diye sokak sokak gezerim. Gördüğüm sorunları da gerekli yerlere iletirim. Muhtarlık hizmet aşkı ile yapılacak bir iştir. Bugüne kadar hiçbir mahalle halkından ücret almadım almam da. Mahallem ve Lüleburgaz halkıma da sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Beni bu seviyeye onlar getirdi”

CAMİYİ MÜJDELEDİ

Mahallelinin ezan sesi duymadıkları konusunda yoğun isteği üzerine gerekli girişimlerde bulunduklarını söyleyen Remzi Dik, mahalleye yapılması planlanan cami hakkında bilgi verdi.

Dik; “Belediye ile yoğun görüşmeler sonucunda Eski İstasyon Caddesi ile Çevre Sokak’taki Ramazan Yaman İlkokulu yanındaki boş arsaya cami yapılması için söz aldık. Mart ayı içinde encümen kararı alınacak. Proje aşamasından sonra 1,5 yıl içinde bitirilmesi planlanıyor. Mahalle halkıma duyuruyorum. Cami daha önce DSİ’nin yanındaki alana düşünüldü ancak burası uygun görüldü. Camiyi yapacak iş adamı bizden projeyi bekliyor. 1000 metrekarelik cami 3 bin kişi alacak” dedi.

“YEMEK DE YAPARIM KURBAN DA KESERİM”

Mahalle muhtarı olarak vatandaşa hizmet için elinden gelen her şeyi yapabileceğini söyleyen Dik; “Her yıl olduğu gibi gezilerimiz devam edecek. Vatandaşlarımız Adalar, Boğaz, Çanakkale, Ramazan’da Konya, Ankara’ya gidecek. Mahallemizde 3 tane minibüs durağı güzergaha eklenecek. Bunun da sözünü aldık. Zeliha Özbek ve Rüştü Akın Caddesi’ne kazaların önüne geçmek için güneş enerjili ışık konulacak. Mahallemize verilen çöp konteynırları için kaldırımlara cep yapılacak. Bu konuda kimse telaşlanmasın nereye konduysa orada kalacak. Vatandaş istesin düğün dernekte yemek de yaparım, kurban da keserim, mahallelim benim gibi bir muhtarı seçtikleri için şanslılar” ifadelerini kullandı.

“YENİ PARKLAR GELİYOR”

Mahallede halkın park alanları konusundaki ihtiyaçlarına cevap verecek yeni projeler olduğunu belirten Dik bu projeleri de şöyle sıraladı; “Mahallemizde belediyeye ait park yerleri de proje kapsamına alındı. Bunları takip ediyorum. Mahallemizde 2 park var ama daha 5 park yapılacak yer var. Bu yaz ihaleye verilecek. Örneğin Eski İstasyon Caddesi’nde çocukların top oynadığı yer belediyenin çocuk alanı yapması için projeye alındı. Bu yıl gerçekleşmesini bekliyoruz. Yine hırsızlık olaylarının önüne geçmek için mahallemizin çeşitli yerlerine kamera kurulması için gerekli yerlerle görüştüm. Öte yandan mahallede 15-16 yaşında çocukların Tarım Müdürlüğü’nün yanında kullanılmayan depolarda uyuşturucu madde kullanmalarını engellemek için depoların yıkılıp kaldırılması için girişimlerim var”

“YAPAMAYACAĞIM İŞ İÇİN SÖZ VERMEM”

Bir muhtarda olması gereken özellikleri anlatan Dik şöyle devam etti; “İnsanlar gelip rahatlıkla dertlerini anlatabilir, bir ağabey-kardeş gibi. Muhtarlık sadece mühür vurmak değil, vatandaşla ilişkileri en iyi seviyede tutabilmektir. Gönül işidir. Muhtar zabıta gibi gezer. Bir muhtar giyimiyle, konuşmasıyla, davranışlarıyla mahallenin lideridir, örnek insandır. Mahalle ve köy muhtarı oranın hem anasıdır hem babasıdır. Başı sıkışan muhtara danışır. Canı sıkılan muhtara gelir gülerek çıkar. Benim ikinci bir işim yok, tek işim muhtarlık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi şeyleri yapacağımıza mahallem ve Lüleburgaz halkına söz veriyorum. Yapamayacağım hiçbir şeye de söz vermem”

REMZİ DİK KİMDİR?

1955’te Ayvalı köyünde doğan Remzi Dik, ilkokulu Ayvalı, ortaokulu Lüleburgaz’da tamamladı. Çeşitli nedenlerle iş hayatına atıldı. DSİ’ye işçi olarak girip 27 sene sonra 1999’da emekli oldu. Lüleburgaz Gençlik Mahallesi muhtarlığı ve Lüleburgaz Muhtarlar Derneği Başkanlığı görevini yürütüyor.

Bu haber 2139 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter