20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Lüleburgaz’da seçim sıkıntımız yok”
Lüleburgaz # 12 Şubat 2019 Salı 07:47

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz CHP İlçe Örgütü’nün Pazartesi toplantısında gündem belediye meclis üyesi adayları listeleri ve seçim çalışmaları vardı.

CHP İlçe Başkanı Bülent Metin, seçim çalışmalarına ne zaman başlayacaklarına, seçimin önemine değinerek, partililere açıklama ve tavsiyelerde bulundu.

 “BAZI ŞEYLERİ EKSİK YAPIYORUZ”

Metin belediye meclisi üyesi listesine değinerek; “Daha önce Belediye Başkanımız, Milletvekilimiz ve benim katıldığım toplantıda bir ön çalışma yapılmıştı, bu listeler maalesef 4-5 gündür Lüleburgaz’da gündem oldu. Ne telefonlarımız susuyor, ne de partiye gelen gidenlerin haddi hesabı yok. Bu listeler doğru mu? Bu listeler konuşuluyor. Öbür taraftan Cumhurbaşkanı sandık görevlileri ile bir araya geliyor. İkimizin arasındaki farkı anlatmak için söylüyorum. Bu sadece bir sitem değil, biz bir şeyleri eksik yapıyoruz. Öz eleştiri de yapmak gerekiyor. Bu listeler ilk defa yapılmayacak, son defa da yapılmayacak. Daha önceki seçimlerde listeler nasıl yapıldıysa, bu seçim sürecinde de en sağlıklı şekilde Belediye Başkanı, Milletvekilleri ve İlçe Başkanları bu listeyi oluşturacak sonra da Yüksek Seçim Kurulu(YSK)’na teslim edilecek.” dedi.

“LİSTEDE OLMAYAN ARKADAŞLARIMIZ KIRILMASIN”

Metin, Belediye Meclis Listesinde isimleri olmayan kişilerin kırılmaması gerektiğini belirterek; “Hala Belediye Meclis Üyesi Adayı gibi çalışmalarına devam etsinler” dedi.

Metin şöyle devam etti; “Bu listeleri biliyorsunuz 28+3 Belediye Meclis Üyelerimiz mevcut. 28 kişi listede olacak, 3 kişi de kontenjan olacak. Bizde müracaat 52 kişi, yani 21 kişi yedek kalma konumunda olacak. O geceki toplantıda gerek belediye başkanımız, gerek biz yaptığımız konuşma ve görüşmelerde, listede olmayan arkadaşların hiçbir şekilde kırgınlık göstermemeleri gerektiğini ve çalışmalara normal bir vatandaş gibi değil de, Belediye Meclisi’ne aday olmuş gibi çalışması gerektiğini belirttik. Çok fazla sitem etmeye, kırgınlık göstermeye bence gerek yok. Bu ülkenin kurtuluşu gene CHP’nin elinde, eğer biz il genele giremeyen, Belediye Meclisine giren giremeyen diye ayrışırsak, maalesef bu AKP iktidarından kurtuluşumuz yok. Ne hikmetse Lüleburgaz’da Belediye Başkanlığı seçimi yaşanacak ama biz kendi içimizdeki işleri bitirmeden ülkeyi kurtarmaya çalışıyoruz. Benim özellikle ricam biraz daha sabırlı olun, en doğru şekilde bu liste yapılıp, YSK’ya teslim edilecek. Ondan sonrada kısa sürede önümüze bakıp çalışmalarımızı yapmamız gerekiyor.”

 “LÜLEBURGAZ’DA SEÇİM SIKINTIMIZ YOK”

Metin; “Lüleburgaz’da bizim seçim sıkıntımız yok. Bu şu demek değil bu seçim kazanılacak, nasılsa biz burada rahatız, seçim çalışmalarını çok önemsememeliyiz gibi düşünceler doğru değil. Lüleburgaz’da her fert, özellikle CHP’li üyelerimizden benim ricam; bu seçim burada kritikmiş gibi tanıdığımız yakınlarımıza kim varsa CHP’ye oy vermeye ikna etmemiz gerekiyor. Bunları yaparken de onların yaptığı gibi değil, saldırarak, ırkçılık yaparak, hırçınlaşarak ya da kandırarak değil. Fikirlerimizle bizim CHP’nin ilkeleri belli, Lüleburgaz’da yapmak istediklerimiz belli, fikirlerimiz ile düşüncelerimiz ile onları oy vermeye ikna etmemiz gerekiyor. Biz çay dağıtamayız, biz kahve dağıtamayız, biz sadece insanlara daha fazla nasıl hizmet veririz bunun çalışmasını yapmamız gerekiyor.” dedi.

“SEÇİM ÇALIŞMALARI MART’IN BAŞINDA…”

Metin, seçim çalışmalarına ne zaman başlanılacağına da değinerek; “Seçim çalışmaları muhtemelen Mart ayının başı gibi başlayacak. Şubat ayının sonuna doğru irtibat ofisimiz hazırlanacak. Bundan önce de enerjimizi başka yere harcamaktansa, enerjimizi partiye nasıl sağlayabiliriz, CHP’ye bir oy nasıl daha fazla getirebiliriz bunu düşünmemiz gerekiyor. Belki bu son haftalık toplantımız da olabilir daha henüz karar vermedik. Belki önümüzdeki hafta bir toplantı daha yapabiliriz. Belediye Başkanımız ile de görüşeceğiz, bundan sonraki hedefimizin çalışmalar olması gerekiyor. Planlı çalışmalar olması gerekiyor. Ayın 19’unda listeler teslim edilecek ve ondan sonra önümüze bakacağız.” açıklamasında bulundu.

Bu haber 4558 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter