20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Pazarın havasını kokladık
Lüleburgaz # 12 Şubat 2019 Salı 07:42

Nihan VARDAR

Lüleburgaz Pazartesi pazarında ıspanak 5, mercimek, nohut, kuru fasulye 5-15, pırasa demeti 3-5, Havuç 4, Turp kilosu 3, Lahana tane 10, Yer elması 5, Brokoli 10, Kereviz 8 TL’den satıldı.

Lüleburgaz Pazartesi pazarında bakliyat satıcılarından biri olan Orhan Çalışkan, nohut, mercimek, pirinç gibi bakliyat ürünlerini 5 TL’den sattı.

Başka bir tezgahta mercimek, nohut, kuru fasulye 10 TL’den satılırken, bir diğerinde ise 12 TL’den satıldığı görüldü.

Fiyatlardaki bu fark yerli ve ithal ayrımından kaynaklanırken, önceki haftalara göre değerlendirildiğinde soğan, patates ve sarımsağın fiyatlarında da değişim görüldü.

Yerli ıspanak fiyatı ise etiketlere 5 TL olarak yansıdı.

TATARKÖY’DEN PAZARA GELİYOR

Tatarköy’den kendi ürettiği malı getiren Zatiye Dilek, tezgahında yerli ıspanak, roka, marul, ısırgan, tere, soğan, maydanoz ve ek gelir olsun diye yine kendi yaptığı turşu ve mısır ununu satıyor.

Tezgahlarda satılan diğer mevsim sebzelerinin fiyatları ise şöyle; Pırasa demeti 3-5 TL, Havuç kilosu 4 TL, Turp kilosu 3 TL, Lahana tane 10 TL, Yer elması 5 TL, Brokoli 10 TL, Kereviz 8 TL.

Pazarcılardan Veysel Özden’in ise limonun 8 tanesini 5 TL’ye sattığı görüldü.

Son olarak Salih Kurhan ve Abdülkadir Düğücü ise mandalinayı 3,5 TL, portakalı 2,5 TL, elmayı 2,5 TL, muzu 7 TL’den satışa sundu.

Öte yandan Pazarcılar Odası Başkan Yardımcısı Cengiz Gürkan, Belediye Başkanı Murat Gerenli için; “Sorunlarımızla gerçekten ilgilendiği için çözüme ulaşacağından şüphemiz yok. Semt pazarları da bir an önce faaliyete geçirildiğinde halkımız ve esnafımız için yararlı olacağı kanaatindeyim. Kanunlar çerçevesinde Belediye Başkanımızın elinden gelen yardımı gösterdiği için teşekkür ederiz” dedi.

 

 

Bu haber 1146 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter