20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Şeker işçilerine kıdem tazminatı!
AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Yağcı, Alpullu ziyaretinde önümüzdeki hafta sonundan başlayarak Alpullu Şeker Fabrikası’ndan çıkışı yapılan işçilerin kıdem tazminatlarının yatırılacağını söyledi.
Lüleburgaz # 11 Şubat 2019 Pazartesi 09:12

Metin KARAKUŞ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı, özelleştirme kapsamında satışı gerçekleşen Alpullu Şeker Fabrikası’ndan çıkışı yapılan işçilerin kıdem tazminatlarının ödeneceğini söyledi. 

Adalet ve Kalkınma Partisi Alpullu Belde Başkanı Mehmet Atik ve Belediye Başkan Adayı Erhan Ceylan ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında belde esnafına ziyaretlerde bulunan İlçe Başkanı Fatih Yağcı, “Özelleştirilen Alpullu Şeker Fabrikasında çıkışları yapılan işçilere kıdem tazminatı ödenmeyeceği ile ilgili çıkan haberlere bir açıklık getirdi.

İlçe Başkanı Fatih Yağcı, yaptığı açıklamada; “Son günlerde Şeker Fabrikasından emekli olan ve ayrılan işçilerimizin kıdem tazminatı ile alakalı, tazminatların alınamayacağı yönünde çıkan dedikodular tamamıyla asılsızdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “Birileri bir fitne, fesat kaynatıyor.” Bu konu ile ilgili Ankara programımızda Milletvekilimiz sayın Selahattin Minsolmaz ve İl Başkanımız sayın Alper Çiler‘in destekleriyle Şeker Fabrikası Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde, önümüzdeki hafta sonundan başlayarak tazminatların yatırılacağı bilgisini siz değerli hemşerilerimizle paylaşmak istedim. Şimdiden Allah sağlıklı, huzurlu günlerde harcamayı nasip eylesin inşallah.” dedi.

 

Bu haber 1381 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter