20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Sigaradan kurtulan sağlıkçılar!
Lüleburgaz # 11 Şubat 2019 Pazartesi 09:07

Kırklareli'nde de sigarayı bırakan sağlık personellerine sertifikaları verildi.

Kırklareli Sağlık Müdürlüğünde Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla gerçekleştirilen törene, Vali Yardımcısı Emre Öztürk, İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit, Yeşilay Şube Başkanı Vedat Açar ile sağlık personeli katıldı.

Öztürk, burada yaptığı konuşmada, sigaranın insan sağlığı açısından son derece zararlı olduğunu söyledi.

Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay'ın sağlıklı yaşam için çok güzel faaliyetlerde bulunduğunu ifade eden Öztürk, her faaliyetlerinde insanları sigarayı bırakmaya farkındalık oluşturduklarını belirtti.

Sigaranın sadece içeni değil, çevresindeki herkesi olumsuz etkilediğini aktaran Öztürk, "Sigarayla mücadele konusunda çok güzel faaliyetler yürütülüyor. Kapalı mekanlarda sigara içirilmemesi konusunda denetimler gerçekleştiriliyor. Çünkü sigara içenler içmeyenlerin haklarına girmemelidir. Sigara kötü bir alışkanlıktır ve sağlık açısından son derece zararlıdır. Herkesin sigarayı bırakmasını sağlıklı bir yaşama merhaba demelerini istiyoruz. Sigarayı bırakan arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Sağlık Müdürü Cerit de vatandaşları sigarayı bırakmaya teşvik etmek, toplumda büyük farkındalık oluşturabilmek için faaliyetlerinin aralıksız süreceğini dile getirdi.

Törende, Öztürk ve beraberindekiler tarafından pasta kesilerek, sigarayı bırakan sağlık personeline sertifikaları teslim edildi.

AA

Bu haber 598 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter