20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Trakya’da doğalgaz keşfi!
Pazartesi bakan geliyor…
Lüleburgaz # 09 Şubat 2019 Cumartesi 09:01

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Trakya’da birkaç yıldır süren çalışmalardan sonra küçük bir doğal gaz keşfi olduğunu ve Pazartesi günü sahayı inceleyeceğini söyledi.

Haber Merkezi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Trakya'da küçük bir doğal gaz keşfi yapıldığını duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda Dönmez, Trakya'da birkaç yıldır çalışmaların sürdüğünü belirterek; "Çalışmalardan sonra küçük bir doğal gaz keşfimiz oldu. Pazartesi günü sahayı inceleyeceğiz. Oradan detayları vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Ardından TRT Haber’e konuşan Bakan Dönmez, İstanbul Batı Çeltik ve Tekirdağ Kapaklı sahalarında doğalgaz keşfedildiğini söyledi.

Dönmez; “2019 programında muhtemelen 130’lara çıkacak Türkiye Petrolleri’nin arama sondaj sayısı. Belki bir 40-50 civarında da özel sektörün olur. Trakya’da küçük bir keşfimiz oldu doğalgaz ile ilgili olarak. Çok büyük miktarlı değil. Pazartesi günü yerinde ekipleri, sahayı incelemeye gideceğiz. Oradan da teknik ayrıntıları vatandaşımızla paylaşacağız. Gönül ister ki daha büyük keşifler yapabilmek. Ama biz ne kadar da olsa onu ekonomiye kazandırmak zorundayız” dedi.

Bakan Dönmez’in Pazartesi günü Lüleburgaz’daki Türkiye Petrolleri Trakya Bölge Müdürlüğü’nde olması bekleniyor.

 

Bu haber 1313 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter