18 Ağustos 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Saadet’in adayı Apaydın Görünüm’e konuştu!
“Son 5 yıldır yapılan ‘ölü yatırım’” “İsrafın ve rantın önüne geçeceğiz” “Çöp hala sorun” -
Lüleburgaz # 09 Şubat 2019 Cumartesi 08:58

Saadet Partisi’nin Lüleburgaz Belediye Başkanı Adayı Kenan Apaydın, projelerini Görünüm’e açıkladı. Apaydın, Lüleburgaz’da belirli bir gelir seviyesi altında kalmış insanların belediye hizmetlerinden faydalanamadığının görüldüğünü söyledi

Nihan VARDAR

Saadet Partisi Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Kenan Apaydın, Lüleburgaz’da belirli bir gelir seviyesi altında kalmış insanların kaderine terk edildiğinin, belediyeye ait hizmetlerden faydalanamadığının açık ve net görüldüğünü söyledi.

Gazetemize konuşan Apaydın, Lüleburgaz’ın, bulunduğu coğrafya açısından hak ettiklerinin daha fazla olduğunu, ülkedeki mevcut yönetimi değerlendirdiğinde yapılan yatırımlar ve çalışmalar açısından halktan uzak ve birçoğuna hitap etmediğini belirtti.

Apaydın son 5 yıldır Lüleburgaz’a yapılan yatırımlardan da Lüleburgaz halkının haberi olmadığını söyleyerek; “Son 5 yıldır yapılan beton yapılaşmanın ‘ölü yatırım’ olduğunu düşünmekteyim” dedi.

“ÇÖP HALA SORUN”

Çevre, çöp, temizlik sorunu ele alındığında halkın ihtiyacına göre değil göz boyamak için yapılan bir seçim çalışması olduğunu düşündüğünü söyleyen Apaydın şöyle devam etti; “Biz hala yüz yıl önce kullanılan sistemle çalışıyoruz. Lüleburgaz’da toplanan çöplerin toplama yöntemi ve atıldığı alanlar bile başlı başına bir sorundur. Sürekli gelişmekte olan bu şehrin tedbir alınmazsa içinden çıkılamayacak bir sorun haline geleceğini düşünmekteyim”.

“HİZMET POLİTİKAMIZ TABANA İNMEKTİR”

“Lüleburgaz’da belirli bir gelir seviyesi altında kalmış insanların kaderine terk edildiği, belediyeye ait hizmetlerden faydalanamadığı açık ve net görülmektedir. Bizim hizmet politikamız tabana inmektir”

PROJELERİNİ AÇIKLADI!

Apaydın, Lüleburgaz’da gördükleri eksikleri ve göreve geldikleri takdirde yapacaklarını şöyle sıraladı; “Evinde ihtiyaç sahibi olduğu halde kimseye sesini duyuramayan, akşam evinde sıcak bir çorbanın, yemeğin hayalini kuran her vatandaşımızın bu hayaline ortak olacağız. Her ihtiyaç sahibi çocuğumuzun bayram sevinçlerine ortak olacağız. Buna kaynak olarak da sağa sola harcanan eğlenceler yerine bu çeşit harcamalara yönlendireceğiz. Lüleburgaz’daki pazar yeri sorununu çözüp, semt pazarı kuracağız. İşportacı kardeşlerimize esnaf statüsü vereceğiz. İnsanlar satacaklarını sokakta değil her gün kurulacak olan semt pazarında satacak, bunu kontrol altına alacağız. Çarşı içerisindeki trafiğin insana eziyet olmasından ziyadesiyle rahatsızız bu konudaki sorumlulukları yerine getireceğiz. Modernize edilmiş araç park sistemleri oluşturmak istiyoruz. Özellikle trafiğin aktığı ana arterde çözüm bulunmalı, bunu sağlayacağız. E-5’in şehir içinden geçmesi sorunu da çözüme ulaştırılmalı. Ayrıca Lüleburgaz itfaiyesi herhangi bir olayda bazı durumlarda olay yerine çevredeki ilçelerden daha geç gelmekte buna ivedilikle çözüm bulunulmalı”

“CEPSİZ CEKETİMİZİ GİYECEĞİZ”

Apaydın şöyle devam etti; “Türkiye’nin birçok yerinde yapmış olduğumuz çalışmaları yapacağız israfın ve rantın önüne geçip her işi ehline vereceğiz. Bize emanet edilen mali imkanlara ve belediye mülküne yetimin malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Hizmet ve atamada ayrımcılık ve partizanlık yapmayacağız. Kapımız her zaman herkese açık olacak, yerel ve kültürel değerleri koruyup zenginleştireceğiz. Her işi hızlı, doğru, estetik biçimde yapacağız, hesap verebilir ve şeffaf olacağız. Herkesin derdiyle dertlenecek halkımızla bütünleşeceğiz. İmar uygulamalarında hiç kimseye haksız rant sağlamayacağız. Merhametli ve adil olacağız. 1 Nisan sabahı şehri emin olarak görev alırsak ‘cepsiz ceketimizi’ giyip halkımıza hizmet etmeyi ulvi bir görev olarak görüp, alnı açık, saklayacak hiçbir şeyi olmayan, ne yaptıysak Allah rızası için fikriyle yaptım diyerek görevi devretmeyi de bileceğiz. Ben şimdiye dek yapılanlardan daha iyisini yapabileceğim için yola çıktım. Şahsi olarak kimseyle problemim yok, problem mevcut yönetim sistemiyle. “dedi.

 KENAN APAYDIN KİMDİR?

31 Mart’ta yapılacak olan mahalli idare seçimlerinde Saadet Partisi’nin adayı olan Kenan Apaydın 1983 Erzurum doğumlu.

2006 yılında Elektrik Öğretmenliğinden mezun oldu ve 3 yıl İstanbul’da şantiye şefliği yaptı.

Son 8 yıldır Lüleburgaz’da yaşayan Apaydın 2010 yılında kurduğu Apaydın Elektrik firmasında hizmet veriyor.

 

 

Bu haber 1401 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter