20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Babaeski’nin projesi kabul
Kırklareli # 09 Şubat 2019 Cumartesi 07:46

Metin KARAKUŞ

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Trakya Kalkınma Ajansı’na 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında hazırlayıp sunduğu,“İkinci Kademe ve Ortaöğretimde STEM Yaklaşımı” konulu projesi kabul edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, kabul edilen proje ile ilgili yaptığı açıklamada 5 gün süreyle toplam 35 saatlik STEM Yaklaşımı ve STEM uygulamaları eğitimi verileceğini söyledi.

Tokat yaptığı açıklamada; “Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırlayıp Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık Dönemine başvurusunu yaptığımız,  “İkinci Kademe ve Ortaöğretimde STEM Yaklaşımı” konulu projemiz başarılı olarak destek almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamında ilçemiz ortaokulları ile liselerinde görevli 18 öğretmenimize STEM Yaklaşımı ve STEM uygulamaları konularında 5 gün süreyle günde 7 saat ve toplam 35 saat olacak şekilde eğitim verilecektir. Projenin yürütümü için Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında 7 Şubat 2019 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. Projemizin devamında STEM Yaklaşımı ile ilgili ilçemizde görevli öğretmenler ile eğitim gören öğrencilerimizin katılacağı ulusal ve uluslararası projeler geliştirmek üzere çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Trakya Kalkınma Ajansı’na 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında hazırladığı “İkinci Kademe ve Ortaöğretimde STEM Yaklaşımı” konulu projenin Strateji Geliştirme Şube Müdürü Mehmet Korkmaz, Proje Koordinatörü ise Tuğrul Bayraktaroğlu oldu.

 

 

 

Bu haber 704 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter