20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Nasıl blog yazarı olunur’ semineri
Güncel Gündem # 08 Şubat 2019 Cuma 09:09

Trakya Üniversitesi (TÜ) Öğretim Görevlisi Dr. Okan Aksu, Anadolu Üniversitesi'nde "Blog Yazarı kimdir? Nasıl blog yazarı olunur" konulu bir seminer verdi.

Akademisyen ve öğrencilerin katıldığı seminerde Dr. Aksu, iletişim teknolojilerinin geldiği noktada ve internet yayıncılığı konularında bilgiler verdi.

 İnternet yayıncılığıyla geniş kitlelere ulaşılabildiğini belirten Aksu, "Günümüzde gelinen noktada iletişim alanında dijitalleşme dönüşümünü tamamlamış durumdayız. Bu alanda yayıncılığın artık kişisel bir noktaya gelmesiyle birlikte ortaya çıkan 'paylaşım kültürü', kaliteli içerik üretmeyi zorunlu kıldı. Ancak dijital dünyada sadece kaliteli içerikler yaratmak yeterli değil. İlgili içeriğin, ilgili hedef kitleye ulaşması işin anahtar noktasını oluşturuyor. Hangi içeriğin kime nasıl ulaşacağı konusunda ise yapay zeka teknolojilerinden faydalanıyoruz. Bu işlemleri gerçekleştirebilmemiz için önemli olan kullanıcı datalarına ulaşabilmek. Ancak bu datalara ulaşabilmek oldukça zahmetli ve pahalı bir iş. Ancak amatör yayıncılarımızın içerik trafiklerini artırabilecek çeşitli yöntemler mevcut." ifadelerini kullandı.

AA

Bu haber 335 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter